Już nikt go nie pokocha. Smutny los ukochanego Danuty Stenki

Już nikt go nie pokocha. Smutny los ukochanego Danuty Stenki

Danuta Stenka przyznała, że ma kochliwą naturę, ale romans z Ryszardem Perytą bardzo żałuje. Załamany reżyser po rozstaniu z aktorką odnalazł oświecenie i wstąpił do zakonu. Teraz jego serce należy do Boga.

W swojej książce "Flirtując z życiem" Danuta Stenka wyznaje, że zawsze była kochliwą osobą, ale gdy poznała swojego męża Janusza Grzelaka w Toruniu na początku swoje kariery, nie od razu wpadł jej w oko. Według aktorki Janusz wyglądał jak "chłopiec z 10 lat" młodszy od niej. Natomiast Janusz wiedział od razu, że poznał swoją bratnią duszę, drugą połówkę. Dzięki swoim uczuciom i determinacji Janusz przebił się przez wianuszek adoratorów i w końcu zdobył serce Danuty. Para pobrała się w 1989 roku. Gdy kariera Danuty Stenki zaczęła się rozpędzać, przeprowadziła się do Warszawy, by występować w Teatrze Dramatycznym. Mąż, chcąc iść w jej ślady, musiał zrezygnować ze swojego zawodu aktora i zmienić karierę na doradztwo finansowe. Jego poświęcenie umożliwiło Danucie realizację swoich aspiracji.

Danuta Stenka w Warszawie poznała Ryszarda Peryta

Gdy nazwisko Danuty zaczęło coś znaczyć w środowisku teatralnym, poznała Ryszarda Peryta. Aktor, reżyser oper barokowych, jako jedyny na świecie zrealizował wszystkie dzieła Mozarta. Zrobił wielkie wrażenie na aktorce, a jego przenikliwość i charyzma uwiodła aktorkę. Romans wisiał w powietrzu, prasa rozpisywała się o kompatybilności Stenki i o 14 lat starszego od niej mężczyzny. Do rozstania z obecnym jej mężem nie doszło, aktorka w porę się opamiętała. Danuta Stenka przyznała: "Gdy popatrzę wstecz i przypomnę sobie rozmaite fascynacje, rozterki, gdy ktoś intrygujący pojawił się na horyzoncie... Myślę wtedy, jak to dobrze, że Anioł Stróż mnie strzegł i nie pozwolił mi zrobić jakiegoś głupstwa. To największe szczęście, że wciąż z mężem jesteśmy razem. Za żadne skarby nie chciałabym tego zmienić"

Wiara była ukojeniem dla załamanego Peryta

Religia zawsze była dużą częścią życia Peryta. Gdy w 1884 trafił do szpitala w stanie krytycznym, lekarze powiedzieli jego rodzicom, że są bardzo duże szanse na paraliż. Wtedy odwiedził go przyjaciel, Jacek Salij, który przyniósł mu buteleczkę z wodą z Sanktuarium Matki Bożej w Lourdes, która wyleczyła reżysera. Dlatego, gdy Peryt był zdruzgotany po rozstaniu ze Stenką, jego złamane serce znalazło ukojenie w religii. Jako osoba świecka wstąpił do Zgromadzenia Redemptorystów, a w Wigilię 2011 roku został oblatem. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Polka z szansą na Oscara! Stanie obok Nicole Kidman, Lady Gagi i innych światowych gwiazd
  2. Okropne. Lewandowska naraziła życie i zdrowie córki
  3. DJ czy Zespół – co wybrać na wesele?
  4. Nikt nie reaguje! W całej Polsce celowo krzywdzą nasze psy
 
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News