Ujawniono PORAŻAJĄCE zarobki Danuty Holeckiej. Za wspieranie PiS dostaje fortunę

Ujawniono PORAŻAJĄCE zarobki Danuty Holeckiej. Za wspieranie PiS dostaje fortunę Źródło: TVP

Danuta Holecka jest jedną z tych dziennikarek, którym udało się utrzymać swoją pozycję w mediach po nadejściu "dobrej zmiany". Mało tego, prezenterka TVP jeszcze bardziej ugruntowała swoją pozycję w mediach publicznych. Wystarczy spojrzeć na to, ile zarabiają prezenterzy telewizyjni "Wiadomości", żeby wiedzieć, jak bardzo opłaca się trwać w ekipie Jacka Kurskiego.

Danuta Holecka i Krzysztof Ziemiec stali się flagowymi twarzami zmiany, jakie Prawo i Sprawiedliwość wprowadziło w mediach państwowych. Sytuacja raczej nie ulegnie zmianie, gdyż pomimo wielkiej krytyki, jaka na nią spływa, włodarze TVP ani myślą o zakończeniu współpracy z dziennikarzami. Tak wysoka ranga w hierarchii niesie za sobą nie tylko prestiż, ale także konkretne zarobki. Każde wydanie "Wiadomości" oznacza dla niej bardzo pokaźną sumę spływającą, co miesiąc na konto.

Danuta Holecka: Zarobki. Ile zarabia Danuta Holecka prowadząc "Wiadomości TVP"?

Danuta Holecka może pochwalić się zarobkami zdecydowanie przewyższającymi średnią krajową. Najbardziej wiarygodne informacje dotyczące jej umowy z Telewizją Polską podał "Dziennik Gazeta Prawna". Według ustaleń dziennikarzy, każdego miesiąca na konto prezenterki spływa suma ok. 40 tysięcy złotych plus VAT.

Ile zarabiają prezenterzy telewizyjni "Wiadomości"? Zarobki dziennikarzy

Inni prowadzący "Wiadomości" również nie mogą narzekać na stan swoich portfeli. Michał Adamczyk może pochwalić się taką samą stawką jak 
Danuta Holecka, natomiast Krzysztof Ziemiec każdego miesiąca inkasuje ok. 33,5 tysiąca złotych. DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ I FILMEM:

TVP Zarobki: ile zarabia dziennikarz? Pensja gwiazd Telewizji Publicznej potrafi zaskoczyć

W Telewizji Polskiej stosowanych jest wiele taktyk, które pozornie obniżają wynagrodzenie największych gwiazd. Przykładami mogą być Michał Rachoń i Adrian Klarenbach, których stałe pensje wynoszą po 4 tysiące złotych miesięcznie. Jednak jeśli ktoś myśli, że na tym kończą się ich zarobki, to jest w poważnym błędzie.

Ile zarabia się w TVP? Pensja dziennikarzy

W jednym miesiącu Klarenbach potrafi wziąć za prowadzenie dodatkowych programów aż 31,5 tysiąca złotych. Michał Rachoń nie zostaje daleko z tyłu, w szczytowym momencie swojej działalności potrafi zarobić miesięcznie od 22 do 25 tysięcy złotych netto miesięcznie. Obserwatorzy podkreślają, że tak dobre zarobki są dosyć zaskakujące, biorąc pod uwagę dwa decydujące czynniki: sytuację finansową Telewizji Polskiej oraz ciągle spadającą oglądalność "Wiadomości". - Na całym świecie najbardziej znanym dziennikarzom sporo się płaci. To działa tak, jak w przypadku piłkarzy, tylko stawki w mediach są niższe. Wysoko opłacane gwiazdy muszą jednak przyciągać dużo widzów (...) Krytykowano szczególnie program Tomasza Lisa, chociaż dawał nam duże przychody - tłumaczy były prezes TVP Juliusz Braun w rozmowie z portalem Dziennik.pl. ZOBACZ TAKŻE
  1. Ujawniono, ile teraz waży Katarzyna Figura! Będziecie w szoku
  2. Największy gwiazdor TVN miał romans z Anną Muchą. Właśnie opublikowano zaskakujące zdjęcie
  3. To pierwsza taka akcja W HISTORII! Biedronka rozda ludziom nawet po 1200 złotych 
  4. Nie żyje dziennikarka Gazety Wyborczej, która ujawniła aferę Jankowskiego 
  5. „Wzorowa” matka rzuciła się na 7-latkę, zaczęła ją odkładać pięściami. „Wyrwę ci głowę!” 
  Źródło: Fakt Następny artykuł