Danuta Holecka właśnie dostała awans. Będzie szefową Wiadomości

Danuta Holecka właśnie dostała awans. Będzie szefową Wiadomości Źródło: Wiadomości TVP

Danuta Holecka zaliczyła awans. Kontrowersyjna w ostatnim okresie dziennikarka i prowadząca wiadomości TVP została doceniona przez Jacka Kurskiego i przeniesiona na zupełnie nowe stanowisko. Co to oznacza dla przyszłości dziennika telewizyjnego mediów publicznych?

Danuta Holecka została awansowana. Prowadząca Wiadomości, która przez wielu widzów była krytykowana z racji podawania nieobiektywnych informacji na antenie telewizyjnej, została doceniona i od dzisiaj będzie pełniła funkcję szefowej redakcji programu. Ten wybór może wzbudzić wielkie kontrowersje.

Danuta Holecka szefową Wiadomości. Śmiała decyzja Jacka Kurskiego

O ile sympatia Jacka Kurskiego do Holeckiej jest sprawą wiadomą, to mało kto spodziewał się tak nagłych przetasowań w telewizji publicznej, która do tej pory realizowała cele szefa stacji z wielką dokładnością. Wiadomości, których dziennikarka jest twarzą, pomimo krytyki znajdowały uznanie wśród dużej części społeczeństwa sympatyzującej z obecną partią rządzącą.

Powodem nadania takiego odpowiedzialnego stanowiska jest zapewne lojalność dziennikarki, która otwarcie broniła prowadzonego przez siebie formatu, argumentując, że w końcu wizja Wiadomości pokrywa się z pełnieniem misji publicznej.

- Obecna TVP to telewizja nie tylko dla elit, lecz także dla zwykłych ludzi. Oddajemy głos tym, których nikt do tej pory nie chciał wysłuchać, których krzywdy nie były dotąd zbyt atrakcyjne, by skupić uwagę mediów. Dziennikarka mówi także o "lawinie hejtu". Moją rodzinę spotkał nieprzyjemny incydent. Śledztwo jest w toku - mówiła w styczniu 2018 r. Maciejowi Pieczyńskiemu z "Do Rzeczy" Danuta Holecka.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Holecka broni Wiadomości

Prowadząca programu wielokrotnie mówiła o tym, że obecna polityka TVP, chociaż komentowana w mediach, jest odpowiednia, ponieważ to właśnie politycy PiS są obecnie u władzy i nie ma co się dziwić temu, że to właśnie oni są najczęstszymi gośćmi stacji i to ich narracja się liczy najbardziej.

- Nasza konkurencja prezentuje zupełnie inną narrację, zaprasza zupełnie innych gości. Dlatego prawdą jest, że wyrównujemy proporcje w świecie mediów. Tak powinno być/. Rzeczywiście, [...] pojawiają się częściej, ale pamiętajmy, że to ta partia rządzi i zmienia dziś Polskę. Kogo w takim razie pytać o te zmiany, jak nie przedstawicieli rządy, którzy są z PiS - mówiła w wywiadzie.

Według doniesień medialnych, Holecka obejmie stanowisko 1 maja, ale umowa w tej sprawie już została podpisana. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Antek Królikowski pokazał dziewczynę! Kim jest piękna Kasia?
  2. Marzena Rogalska z partnerem! Gwiazda TVP PIERWSZY raz pokazała ukochanego
  3. Z ostatniej chwili: Rząd przedłuży rok szkolny. Będzie "ustawa maturalna"
  4. Rzekoma ofiara Bieniuka przerywa milczenie ws. gwałtu. Niejednemu odbierze mowę
  5. Wczoraj zmarł legendarny aktor kultowych seriali TVP. Na jaw wychodzą smutne kulisy jego ostatnich lat życia
  6. Były mąż Kaczyńskiej po latach ujawnia kulisy identyfikacji ciała Marii Kaczyńskiej. Porażające

Źródło: Onet

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News