"Nie wstyd Pani?". Ostre spięcie Holeckiej z polityk w "Gościu Wiadomości"

"Nie wstyd Pani?". Ostre spięcie Holeckiej z polityk w "Gościu Wiadomości" Źródło: screen youtube.com/publicystykatvp

Danuta Holecka jest doskonale znaną postaciom wszystkim widzom TVP. Ostatnio w programie "Gość Wiadomości" doszło pomiędzy nią, a politykiem, którego gościła do bardzo ostrej wymiany zdań. Nie brakowało ostrych słów i oskarżeń o manipulowanie informacjami oraz szerzenie nieprawdy.

Danuta Holecka już od wielu lat jest prezenterką "Wiadomości" w stacji TVP, ale możemy ja również zobaczyć podczas licznych rozmów z polskimi politykami. Jedna z nich została przeprowadzona z samym prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim, jednak teraz dziennikarka trafiła na znacznie trudniejszego gościa. Podczas programu nie zabrakło ostrej wymiany zdań i poważnych oskarżeń. Głównym zarzutem wobec Holeckiej, jak i całej stacji TVP, było manipulowanie podawanymi informacjami, a także kłamstwa.

Danuta Holecka kontra Katarzyna Lubnauer

Nie da się ukryć, że opozycja ma bardzo sceptyczne podejście do materiałów prezentowanych przez telewizję publiczną. Już wielokrotnie słyszeliśmy o tym, że TVP ma siać w Polsce prorządową propagandę, jednak raczej nikt nie spodziewał się tak ostrej wymiany zdań w programie prowadzonym przez Danutę Holecką.

Jej ostatnim gościem była przewodnicząca Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer i już praktycznie od samego początku wywiadu czuć było, że coś wisi w powietrzu. W zaledwie 20-minutowym wywiadzie doszło do licznych oskarżeń, jak również ostrej wymiany zdań.

Lubauer miała pretensje do Holeckiej o manipulowanie zarówno prezentowanymi wypowiedziami opozycyjnych polityków, jak i samo przekręcanie stanowisk Nowoczesnej do wielu politycznych czynników.

 - Mnie to wkurza, jak wy manipulujecie ciągle naszym zdaniem na temat 500 plus. Ja dzisiaj mówiłam, że my zachowamy wszystkie programy społeczne, również 500 plus - mówiła Lubnauer.

Przewodnicząca Nowoczesnej nie raz próbowała skrytykować obecną władzę, jednak za każdym razem natrafiała na szybką odpowiedź ze strony swojej rozmówczyni. Dotyczyło to chociażby kolejek do lekarzy, czy też właśnie oskarżeń o manipulację.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

 - No nie no, kolejki do zaćmy się skróciły, na endoprotezy się skróciły... Ile wynosiła kolejka do zaćmy, kiedy rządzili państwa przyjaciele z Platformy Obywatelskiej? - zapytała zaczepnie Danuta Holecka.

 - U was mamy do czynienia z manipulacją w stylu Urbana i w stylu Goebbelsa, na których lubicie się powoływać. Zmanipulowaliście wypowiedź Hennig-Kloski, wycinając fragmenty i jak zwykle wprowadzając zupełnie inny materiał. Czasami mam wrażenie, że jeżeli człowiek tego słucha, to ma wrażenie jakiejś paranoi, że żyje w jakimś innym świecie - dodała Lubauer.

Przewodnicząca Nowoczesnej w końcu stwierdziła, że stacja sugeruje, że jej partia została zlikwidowana i skierowała swoje słowa wprost do Holeckiej, którą zapytała, czy nie wstyd jej tak kłamać. Sama Holecka stwierdziła, że nie kłamie i w swoim pytaniu ma same dobre intencje.

 - Nie szkoda pani projektu Nowoczesnej? - zapytała Holecka.

 - Nie jest wam wstyd, że jesteście tak manipulujący? Nie jest pani wstyd, że pani kłamie? - odpowiedziała Katarzyna Lubnauer.

 - Nie kłamię, pytam, czy nie szkoda pani tego projektu. Absolutnie z dobrą intencją! - dodała Holecka.

  1. Michał Szpak odleciał totalnie! Gdy wyszedł na scenę, fanom oczy wyszły z orbit. Zemdlejecie, jak to zobaczycie
  2. Co się stało Henryce Krzywonos? Legenda Solidarności schudła aż 60kg! Na jej widok pospadacie z krzeseł!
  3. Tragiczny początek niedzieli na północy Polski. Czołowe zderzenie autobusów, wielu rannych
  4. TVP ostrzega Polaków, przenigdy nie dawajcie dzieciom tego jeść. Rozwija miażdżycę, cukrzyce i liczne zaburzenia
  5. Magda Gessler bez grama makijażu wygląda jak zupełnie inna osoba. Te zdjęcia będą dużym zaskoczeniem
  6. Aktor grający Paździocha w "Kiepskich" latami ukrywał zdumiewającą prawdę przed mediami. Kim jest syn gwiazdora Polsatu Eryk?

źródło: Interia

Następny artykuł
0 Skomentuj

Który Mikołaj Krawczyk cię urzekł?

Komentarze 0

Ocena artykułu