Ależ im dopiekli! Holecka i Kurski w wojskowych mundurach na koncercie Kultu na Pol'and'rock

Ależ im dopiekli! Holecka i Kurski w wojskowych mundurach na koncercie Kultu na Pol'and'rock Źródło: Twitter/z_lotu_gawrona

Danuta Holecka na pewno nie będzie szczęśliwa, gdy zobaczy swoją karykaturę z Pol'and'rock festiwal (znany wcześniej pod nazwą Przystanek Woodstock). Umieścili ją razem z Jackiem Kurskim w wojskowych mundurach do złudzenia przypominających te, w których prezenterzy występowali w TVP podczas stanu wojennego.

Danuta Holecka jest znana jako prezenterka "Wiadomości" TVP. Z racji popularności nierzadko jest uważana za "twarz" telewizji publicznej, razem z Jackiem Kurskim. Przeciwnicy rządu i osoby wyśmiewające się z absurdalnych nagłówków Telewizji Polskiej nierzadko biorą ją na swój celownik. 

Danuta Holecka i Jacek Kurski w mundurach na Pol'and'Rock Festiwal

Do happeningu doszło w trakcie koncertu Kultu z Kazikiem. Gdy zespół wykonywał utwór "Wolność, po co wam wolność" na ekranach w tle pojawiły się wizerunki Jacka Kurskiego, Michała Adamczyka oraz Danuty Holeckiej. Jednak w tym wypadku, były one znacznie przerobione. Wszystkie znane postacie wcielono w wojskowy mundur, który jak żywo przypomina ten, który nosił generał Jaruzelski oraz prezenterzy TVP w czasie stanu wojennego.

Reakcje na koncercie były bardzo żywiołowe. Pojawił się aplauz publiczności, wszyscy zaczęli klaskać. Z racji, że festiwal raczej nie skupia osób popierających partię rządzącą, to niewiele osób było zniesmaczonych, tudzież niezadowolonych z wizualizacji na ekranie.

Czy Danuta Holecka, Michał Adamczyk i Jacek Kurski mogą coś z tym zrobić? Autorów wizualizacji broni prawo do parodii

Z racji, że generał Jaruzelski nie cieszy się u wielu obywateli pozytywną opinią, sporo osób związanych z PiS mogło być oburzonym wizualizacją Kazika. Jednak pozew ze strony Kurskiego czy Holeckiej jest mało prawdopodobny - artystów broni prawo, a dokładnie rzecz biorąc artykuł 29 ustawy o prawie autorskim.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Wolno korzystać z utworów na potrzeby parodii, pastiszu lub karykatury, w zakresie uzasadnionym prawami tych gatunków twórczości - można przeczytać w ustawie.

Do sprawy odniosło się kilka osób związanych z Telewizją Publiczną. Wśród nich był były pracownik "Wiadomości" Jarosław Olechowski.

- Kazik znów odleciał. Zupełnie jak wtedy, gdy razem z menedżerem groził pozwami swoim fanom. Czego to człowiek nie zrobi dla pieniędzy. Jak to leciało? "Wszyscy artyści to..." - oznajmił na Twitterze nawiązując do słów muzyka "wszyscy artyści to prostytutki".

Źródło: Twitter/z_lotu_gawrona

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Królowa Elżbieta II zrobiła coś tak szokującego, że król Arabii Saudyjskiej prawie dostał zawału. Pospadacie z krzeseł, gdy się dowiecie, co zrobiła
  2. Przed śmiercią Anna Przybylska miała jedno życzenie. Jej przyjaciółka po latach zdecydowała się o tym opowiedzieć. Będziecie płakać
  3. Dzięki internautom odnalazła zaginionego psa. Ich spotkanie po 2 latach rozłąki wyciska łzy z oczu
  4. Maja Sablewska pozuje w staniku na polu. Według fanów to już jest żenada
  5. Andrzej planował ślub marzeń. Wesele szybko zamieniło się w koszmar
  6. Złodzieje okradli żonę gwiazdora. "Niewybaczalny grzech", nie wiedzą z kim zadarli

Źródło: Twitter

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News