Dantejskie sceny w Katalonii! Strażacy biją się z policją

Dantejskie sceny w Katalonii! Strażacy biją się z policją Źródło: fot. https://twitter.com/search?q=%23cataloniareferendum&src=tyah

W Hiszpanii dzieją się dziś dantejskie sceny. Policja rozbijała lokale wyborcze nie dopuszczając mieszkańców do głosowania w referendum w sprawie niepodległości Katalonii. Miejscowe służby starły się z przyjezdną policją! Wywołało to prawdziwy szok, a zdjęcia obiegają media społecznościowe. 

Katalońska policja w większości odmówiła stosowania się do rozkazów hiszpańskiej centrali. Władze przywiozły więc do Katalonii tysiące funkcjonariuszy z innych regionów kraju. Nieustannie dochodziło do starć. W pewnym momencie lokalna ludność była chroniona przez strażaków, którzy zaczęli bić się z agresywną policją. Są to historyczne sceny na katalońskich ulicach. Katalończycy masowo dziękują strażakom za pośrednictwem mediów społecznościowych. Ludzie w Katalonii są już przekonani, że z tej sytuacji nie ma odwrotu. Hiszpańskie władze bezwzględnie tłumiły niekonstytucyjne referendum, a obywatele na długo zapamiętają krwawe obrazki. W wyniku starć ucierpieć mogło nawet tysiąc osób! Nastroje nieustannie się radykalizują. Nie wiadomo jak dalej potoczą się losy Katalonii, ale zarówno władze, jak i ludność są zdeterminowane. Centralne władze są jednak bezwzględne i nie zamierzają tracić bogatego regionu, którzy utrzymuje biedniejsze tereny, takie jak Andaluzja.

źródło: Twitter

Następny artykuł