Śmierć zawsze jest trudna do zaakceptowania. Śmierć osoby tak młodej po prostu budzi uczucie niezgody i buntu. W wieku niespełna 34 lat zmarła Daniela Samulski, jedna z najlepszych niemieckich pływaczek w historii tego kraju.

Daniela Samulski w 2011 roku zakończyła karierę sportową i szybko zaszła w ciążę. Niebawem usłyszała tragiczną diagnozę – rak brzucha. Podjęła leczenie i pokonała chorobę. Tak się przynajmniej wydawało.

– Podczas gdy z innymi sportowcami wielokrotnie można było się spotykać podczas mistrzostw czy gal, jej nigdy tam nie widywano. Straciliśmy z nią kontakt – powiedział jej trener Henning Lambertz, który pracował z Danielą przez 7 lat.

Daniela Samulski nie żyje. Pokonał ją rak

Niestety po kilku latach choroba powróciła. To był cios, którego nie spodziewał się nikt. Tym razem kobieta nie dała rady pokonać choroby. W chwili śmierci miała nieskończone 34 lata. Urodziny obchodziłaby dosłownie za kilka dni, 31 maja.

– Za mojej kadencji osiągała największe sukcesy. Zawsze była wzorem do naśladowania. Jest mi bardzo przykro – powiedział po jej śmierci inny wieloletni trener pływaczki Dirk Lange.

Jedna z najlepszych na świecie

Daniela Samulski miała na swoim koncie niemałe osiągnięcia sportowe. W 2009 roku wywalczyła aż 3 medale mistrzostw świata. W sztafecie 4×100 m stylem dowolnym i na dystansie 50 m stylem grzbietowym zdobyła srebrne medale. Brązowy krążek uzyskała w sztafecie 4×100 m stylem zmiennym.

Dwukrotnie ze sztafetą sięgała także po mistrzostwo Europy – w 2006 i w 2010 roku. W 2010 roku zdobyła także brąz. Indywidualnie dwa razy zdobyła srebro. W sztafetach na krótkim basenie udało jej się z koleżankami wywalczyć brąz i srebro. Najlepiej radziła sobie w stylu grzbietowym na dystansie 50 m, na którym dwa razy biła rekord świata.

Walczyła nie tylko na basenach Europy i świata. Walczyła także o swoje życie. W młodości zmagała się z bulimią, którą udało się jej pokonać. Po zakończeniu kariery chciała założyć fundację. Jak podkreślała, chciała „pomóc ludziom, którzy będą decydować o jej późniejszym życiu”. Niestety – nie było jej to dane. Ostatnią walkę przegrała.

Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Był bohaterem, któremu zawdzięczaliśmy wolność. Nie żyje
  2. Legenda polskiej muzyki NIE ŻYJE. Przegrał po długiej walce z chorobą
  3. Słynna blogerka nie żyje. Przegrała walkę z rakiem

Oni przeżyli PRAWDZIWY KOSZMAR! Gwiazdy prześladowane w szkole


10 gwiazd, które zaraziły się wirusem HIV [ZDJĘCIA]