Daniel Olbrychski spotkanie z Janem Pawłem II
Wikipedia/Adrian Grycuk
Irmina Jach - 19 Maja 2020

Daniel Olbrychski zabrał syna na spotkanie z Janem Pawłem II. Wkrótce stała się niebywała rzecz

Daniel Olbrychski wielokrotnie wypowiadał się publicznie na temat swoich spotkań z papieżem Janem Pawłem II. Jego świadectwo cytowane jest obok świadectw, które pozwoliły na kanonizację papieża. Olbrychski podkreślał, że spotkania z Ojcem Świętym oraz gorliwa modlitwa uratowały jego rodzinę. Szczególnie ważna okazała się audiencja, w której uczestniczył również jego syn, Rafał.

Daniel Olbrychski, 75-letni dziś aktor, bywał gościem papieża, Jana Pawła II. Te spotkania odegrały kluczową rolę w jego życiu. W 1981 roku aktor spotkał Ojca Świętego po raz pierwszy, podczas pielgrzymki zorganizowanej przez księży palotynów. Według Olbrychskiego audiencje u Jana Pawła II uratowały zarówno życie jego, jak i jego najbliższej rodziny.

Aktor zmarł nagleNie żyje uwielbiany aktor. Rodzina przekazała dramatyczne wieści o nagłej śmierciCzytaj dalej

Daniel Olbrychski świadkiem cudów Jana Pawła II

W przeszłości aktor pozwolił na spisanie swojego świadectwa dotyczącego cudu, który zdarzył mu się, kiedy zawierzył swoje życie papieżowi. Jego relacja została spisana przez watykanistę Franco Bucarelli w książce "Cuda naszego Papieża". W 2005 roku, po śmierci Jana Pawła II, Olbrychski podjął decyzję o rzuceniu palenia. Kilka miesięcy później zdarzył mu się wypadek, na wskutek którego musiał przejść serię badań. Aparatura do rezonansu magnetycznego pokazała obraz płuc człowieka, który nigdy nie palił - Olbrychski był nałogowym palaczem. Aktor uważa, że samoistna regeneracja płuc to łaska, którą zesłał na niego Jan Paweł II. To jednak nie jedyne niezwykłe wydarzenie, które Olbrychski zawdzięcza spotkaniom z papieżem.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Psy i koty12 zdjęć pokazujących, jak koty rządzą psami. Ciężko powstrzymać śmiech, nr 4 i 6 bawią do łezCzytaj dalej

W 1986 roku syn Olbrychskiego, 15-letni wówczas Rafał, trafił do szpitala z powodu ropnego zapalenia opon mózgowych. Nastolatek był w stanie krytycznym. Czas hospitalizacji syna był dla Olbrychskiego czasem pełnym modlitwy. Gdy stan zdrowia Rafała poprawił się, razem z ojcem udał się w podróż do Rzymu, gdzie poznał Jana Pawła II. Podczas spotkania Ojciec Święty dotknął głowy chłopca i zaczął się modlić. Po tym wydarzeniu stała się niebywała rzecz - syn Olbrychskiego powrócił do zdrowia.

Dzisiaj grzeje:

1. Łukasz Szumowski zdradził, co wydarzy się w Polsce 15 czerwca. Wiele osób czekało na tę informację

2. Wiadomo już, kim jest syn Szumowskiego. Można się było spodziewać

Aktor wielokrotnie podkreślał, że dotychczas chorowity Rafał został uzdrowiony. Olbrychski uważa, że ta poprawa jest dziełem papieża. 49-letni dziś mężczyzna cieszy się dobrym zdrowiem. Wspólnie z Agatą Strzępek doczekał się dwóch synów. Starszy z nich, Jakub, przedwcześnie zmarł w tym roku.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Odmówił pomocy kobiecie na wózku. "Ja się nie tykam, jest epidemia"
  2. Kiedyś swoimi występami porywał tłumy. Teraz zaginął bez śladu na oczach małego syna, policja jest bezradna
  3. Egzaminy i rekrutacje do szkół. Minister edukacji zdradził najważniejsze szczegóły
  4. Jak przechowywać truskawki? Wiele osób popełnia jeden z dwóch poważnych błędów
  5. Premier Morawiecki apeluje do Polaków. Mówi, co się wydarzy w kraju w najbliższej przyszłości
  6. Biedronka właśnie poszła na całość. W Lidlu, Kauflandzie i Auchan razem wziętych nie ma nic lepszego

Mama, w wyniku tragedii, straciła dwie córeczkiMama mogła tylko patrzeć, jak jej 3-letnie córeczki umierają. Niewyobrażalna tragedia wstrząsnęła całą miejscowościąCzytaj dalej

Źródło: Pomponik/Fakt

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News