Policja ukrywa dane o radykalnym wzroście interwencji domowych po wprowadzeniu w życie programu „Rodzina 500 plus”. Rodziny z dysfunkcjami wykorzystują pieniądze z państwowego świadczenia na libacje i pijaństwo.

 –  Pięciokrotnie wzrosła liczba interwencji domowych od czasów wprowadzenia 500+. To są dane policji, które nie są ujawnione. Nie chodzi o to, żeby dziecko nie miało pięciuset złotych, ale o to, żeby tatuś tego nie przepił – ujawnił Kukiz w Radiu ZET.

Jak przekonywał dalej, forma przyznawania tych pieniędzy jest dramatyczna i sprzyja pogłębianiu się patologii w rodzinach z dysfunkcjami tj. jak alkoholizm.

 – Chciałbym, żeby każde biedne dziecko miało o te pięćset złotych więcej, ale forma przyznawania tych pieniędzy jest dramatyczna. Nie twierdzę, że wszystkie rodziny przepijają. Porządnym rodzinom, które żyją na krawędzi ubóstwa, to pięćset złotych daje poczucie godności. Ale nawet te rodziny nie powinny mieć świadomości, że [500 zł – red.] dostają. Nie powinno się zabierać w podatku dochodowym. Obniżyć podatki, a nie rozdawnictwo. Tu jest droga – przekonuje Kukiz.

Rewelacje podawane przez Pawła Kukiza zgadzają się m.in. z ostatnimi informacjami jakie płyną z Włocławka. Jak wynika z analizy Pomocy Społecznej i Policji we Włocławku, po wprowadzeniu w życie programu „500 zł na dziecko”, w regionie wzrosło zjawisko pijaństwa i libacji. Najwięcej interwencji policji jest w dzień wypłaty świadczenia. Więcej można o tym przeczytać tutaj.

Jak również zapowiedział Kukiz, złoży w najbliższym czasie interpelację w tej sprawie do ministra spraw wewnętrznych, Mariusza Błaszczaka, któremu podległa jest policja.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


bh, źródło: radio zet

...

Zobacz również

Zobacz również