W Warszawie zorganizowano dziś marsz pod hasłem „My, Naród”, którego uczestnicy demonstrowali w geście solidarności z byłym prezydentem Lechem Wałęsą. Media podają dane dotyczące frekwencji. Portale w zależności od tego czy są przychylne czy wrogie KOD-owi, bazują na różnych statystykach. 

Działacze KOD-u napisali na Facebooku, że według wstępnych ustaleń, pod Stadionem Narodowym było 100 000 osób, potem aż 150 000. Obecnie wiemy, że liczba ta była znacznie przesadzona.

Media przychylne KOD-owi powołują się wyłącznie na dane udostępnione przez ratusz, z których wynika, że na ulicach Warszawy, w geście solidarności z Lechem Wałęsą, maszerowało 50 000 osób. Wcześniej, wiceprezydent miasta Jarosław Jóźwiak, pisał o ponad 80 000 uczestnikach.

Media nieprzychylne KOD-owi, powołują się na statystyki policji, z których wynika, że w manifestacji brało udział 15 000 osób. Prorządowe portale piszą o „marszu gorszego sortu”.

Realna liczba uczestników marszu „My, Naród” oscyluje pomiędzy szacunkami policji oraz ratusza. Wiemy już, że statystyki policji w przypadku marszów KOD są zaniżone, a ratusza zawyżone. Trudno więc na razie podać dokładną liczbę, choć nasze najbardziej wiarygodne źródła mówią o 30 000 ludzi. Informacje trudno jednak odpowiednio zweryfikować w obliczu totalnej dezinformacji, jaka obecnie panuje po obu stronach upolitycznionej, medialnej sceny.

Zobacz również