Dalajlama: "Europa przyjęła za dużo imigrantów?"

Dalajlama: "Europa przyjęła za dużo imigrantów?" Źródło: źródło: wikimedia.org

Duchowy przywódca Tybetu, Dalajlama, uważa, że Europa przyjęła zbyt dużą liczbę uchodźców. Jego zdaniem ludzie ci nie powinni zadomawiać się na Starym Kontynencie, tylko przeczekać wojnę i wrócić do swoich krajów, by je odbudować.

Choć Dalajlama rozumie cierpienie imigrantów i stwierdził, "że widać je w ich oczach", uważa, że Europa nie powinna była przyjąć ich tak wielu. Według niego, kraje najbardziej zanagażowane w niesienie pomocy uchodźcom, powinny zdrowo spojrzeć na sytuację i zrozumieć, że nie jest możliwe wcielenie wszystkich w europejskie społeczeństwo. Z tego powodu głównym celem Europejczyków określił zapewnienie imigrantom tymczasowego schronienia.

"Człowiek, który miał w życiu nieco więcej szczęścia niż imigranci, ma obowiązek im pomóc. Z drugiej strony, uchodźców jest zbyt wielu" - mówił Dalajlama podczas przemówienia w Dharamsala na północy Indii.

Kiedy w 2015 roku doszło do pierwszej masywnej fali migracji, Dalajlama bardzo chwalił Austrię i Niemcy, za udzielaną migrantom pomoc. Już wtedy ostrzegał jednak, że każdy z krajów może przyjąć ograniczoną liczbę osób.

"Niemcy nie mogą stać się krajem arabskim. Niemcy to Niemcy. Teraz jednak jest tak dużo imigrantów, że to może być trudne". 

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO

 

Obserwuj Pikio.pl na Twitterze, tam więcej informacji! źródło: rt.com pt

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News