12-letni Dawid rzucił się na pomoc siostrze uwięzionej w płonącym budynku

12-letni Dawid rzucił się na pomoc siostrze uwięzionej w płonącym budynku Źródło:

Dąbrówka - to tu rozegrał się prawdziwy dramat. Dom jednej z rodzin stanął w płomieniach, a w środku pozostała 8-letnia dziewczynka. Bohaterska postawa 12-letniego chłopca robi wrażenie. Dawid rzucił się na pomoc swojej siostrze, mimo potężnego ognia.

Dąbrówka ma swojego bohatera - jest nim 12 letni Dawid. Jak się okazuje, nie trzeba nosić peleryny, aby stać się superbohaterem. Chłopiec bez chwili zastanowienia rzucił się w płomienie, aby uratować swoją malutką, ukochaną siostrzyczkę.

Dąbrówka i jej cudem ocaleni mieszkańcy

12 letni Dawid, mimo swojego młodego wieku, nie uląkł się nieposkromionego żywiołu. Mimo dymu gryzącego w oczy i niosących śmierć płomieni, chłopiec zdobył się na prawdziwy akt męstwa. Nie bacząc na ryzyko utraty swojego zdrowia, bez zastanowienia wybił szybę w oknie i wbiegł do domu w celu ratowania swojej młodszej siostry. Dzięki jego odwadze dziewczynka dziś może cieszyć się życiem. Niestety, podczas akcji ratunkowej mały Dawid zranił rękę. Jest to jednak niewielka cena w zamian za uratowanie czyjegoś życia, zwłaszcza gdy w grę wchodzi bezpieczeństwo bliskiej osoby. Chłopiec trafił już do Łódzkiego szpitala, gdzie jest pod opieką lekarzy. Rana na szczęście okazała się być niegroźna.

Bohaterów jest więcej

Podczas całego zajścia nie tylko Dawid wykazał się ogromną odwagą. Kiedy on ratował swoją siostrę, jego mama z wyciągała z płomieni 87 letnią ciocię. Sytuacja ta jest najlepszym dowodem na to, że dzieci biorą przykład ze swoich rodziców i że warto jest wpajać im podstawowe wartości. Nigdy nie wiadomo, w jak tragicznych chwilach mogą się one przydać. DALSZY CIĄG TESKTU POD GALERIĄ Wójt gminy Aleksandrów, do której przynależy wieś Dąbrówka, obiecał zapewnić całej rodzinie Dawida zastępczy lokal mieszkalny. Ponadto, rodzina otrzyma również dodatkowe wsparcie finansowe. Aktualnie trwa ustalanie przyczyn wybuchu pożaru. Na tę chwilę oficjalnym powodem pożaru była wadliwa instalacja elektryczna, która doprowadziła do całej tragedii. Całej sprawy nie ułatwiał fakt, że dom był drewniany, przez co ognień rozprzestrzeniał się w błyskawicznym tępie i nie napotykał na swojej drodze przeszkód. Na szczęście wszystko dobrze się zakończyło, a cała rodzina jest już bezpieczna.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Wizja Jackowskiego spełnia się na naszych oczach! To dzieje się naprawdę
  2. Ohydne, oburzające słowa wściekłego księdza. „Plaga ped*lstwa!”
  3. To ten zboczeniec! Poznaliśmy tożsamość zwyrodnialca, który zgwałcił 13-latkę z Warszawy
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News