Nadchodzi duża podwyżka czynszów. Lokatorzy już zaczynają dostawać zawiadomienia

Nadchodzi duża podwyżka czynszów. Lokatorzy już zaczynają dostawać zawiadomienia Źródło: .

Czynsz będzie jeszcze wyższy. Niepokojące wiadomości docierają do lokatorów, którym przyjdzie zmierzyć się z kolejną podwyżką. Niektórzy mogą mieć spore problemy z większymi opłatami.

Czynsz pójdzie w górę i to o dobrych kilka procent. Niestety, ta kwestia raczej nie ulega wątpliwością, co budzi wielkie oburzenie wśród mieszkańców osiedli. Lokatorzy do razu poznali dokładny powód podwyżek, co jeszcze bardziej ich rozjuszyło. W mediach pojawia się coraz więcej zażaleń z ich strony. 

Od nowego roku czynsz wzrośnie 

Do Gazety Wyborczej zgłasza się coraz więcej internautów, którzy informują o nieprawdopodobnych wiadomościach, jakie otrzymują od spółdzielni. Choć jest dopiero październik, już otrzymują korespondencje informujące ich, że wraz z nadejściem nowego roku, nadejdą również podwyżki czynszu. 

Okazuje się, że wzrost będzie wynosił kilka procent, co w przełożeniu na złotówki, może nie być tak małą sumką. Zgodnie z informacjami przekazywanymi przez portal InnPoland, podwyżki będą przekładać się w następujący sposób: za eksploatację 1,90 zł za metr kwadratowy, za monitoring 1,80 zł od lokalu, za konserwację anten zbiorczych 2 zł, 1,80 zł za konserwację domofonów. Po zsumowaniu wszystkich punktów, których dotyczy podwyżka, niektórym mieszkańcom czynsz może wzrosnąć nawet o 180 złotych. 

Oburzeni lokatorzy tłumaczą, że choć dla niektórych mogą to być niewielkie pieniądze, innym blisko 200 złotych w skali wszystkich miesięcznych wydatków, może budzić wiele problemów finansowych. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Skąd wynika podwyżka? 

Okazuje się, że powodem podniesienia czynszu jest podwyżka płacy minimalnej, którą proponuje PiS

- W związku z zapowiedzianym przez rząd blisko 16-proc. podniesieniem płacy minimalnej z aktualnych 2250 zł do 2600 zł wzrosną koszty utrzymania nieruchomości - tłumaczy administracja w pismach wysłanych do mieszkańców osiedli. 

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje uwielbiany bohater "M jak Miłość". Fani są zrozpaczeni

2. Piechociński przekazał druzgocące informacje o strasznej chorobie. Codziennie uśmierca 33 Polaków

Mariusz Łubiński, ekspert nieruchomości i prezes firmy Admus tłumaczył, że w czasie, gdy pracodawcy będą musieli podnieść pensje swoim pracownikom, wzrosną koszty firmy, co w przypadku zakładów takie jak: firma sprzątająca, ochroniarska, konserwatorska i wiele innych, wymaga od nich podniesienia cen swoich usług, by firma była w stanie czerpać zysk z wykonywanych przez siebie prac. 

Najlepsze newsy dnia:  

  1. Szykuje się nowe 500 plus dla kolejnej grupy Polaków. Prezydent Duda zdecydował
  2. PRZERAŻAJĄCY wygląd piosenkarki. Legendarna gwiazda zniszczyła twarz operacjami plastycznymi
  3. Po kościele w trakcie ślubu zaczęły rozchodzić się tajemnicze dźwięki. Nagle wszyscy się odwrócili i znieruchomieli
  4. Tragedia w szkole, nastolatek zadźgał kolegę. Nie wyjdzie szybko z więzienia, odpowie jak dorosły
  5. Po 17 latach odkrył, że dał się oszukać żonie. Poznał najgorszą prawdę nt. poczęcia syna

Źródło: innpoland

Następny artykuł