O pizzerii Halo ze Świnoujścia do tej pory słyszeli tylko ci, którzy regularnie ją odwiedzali. Za sprawą jednego mema, o jej istnieniu dowiedziały się jednak tysiące internautów. Właściciele przybytku nie cieszą się jednak tą sławą.

Na koncie pizzerii na Facebooku pojawił się rasistowski, antysemicki mem. Na zdjęciu widać było Hitlera. Podpis brzmiał: „Czym różnią się Żydzi od pizzy? Pizza nie krzyczy w piecu”. W opisie mema właściciele zapraszali na pizzę „Picante”. Żeby było „trochę ostro”.

Mem wywołał falę oburzenia. Do pizzerii zaczęli masowo pisać rozwścieczeni internauci. Niebawem posta udostępnił Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Organizacja cieszy się sporą popularnością. Dzięki niej o wpadce pizzerii dowiedziały się kolejne tysiące internautów.

Właściciele lokalu umywają ręce. Twierdzą, że ktoś włamał się na konto pizzerii i zamieścił oburzający wpis.

W dniu dzisiejszym doszło do włamania na nasz profil na Facebooku. Sprawca zamieścił obrzydliwy rasistowski wpis, który godzi w dobre imię naszej firmy. Doszło do tego po tym, jak osoba zarządzająca profilem zgubiła telefon komórkowy wraz z zapisanymi hasłami – czytamy w oświadczeniu pizzerii.

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych sceptycznie podchodzi do tych wyjaśnień. Złodziej telefonu musiałby znać stylistykę memów, udostępnianych przez pizzerię. Ten, którym miał się podzielić jest bardzo podobny do poprzednich, umieszczanych na profilu. Jeżeli dać wiarę słowom właściciela to założyć należy również, że złodziej sam usunął mema i wyraził skruchę.

źródło: INN Poland

Zobacz także: 

https://www.youtube.com/watch?v=BDQNFq1uh2w

...

Zobacz również