Czy ''Wonder Woman'' to dobry film? Zobaczcie, co mówią dotychczasowe recenzje

Czy ''Wonder Woman'' to dobry film? Zobaczcie, co mówią dotychczasowe recenzje Źródło:


Frustracja, gniew, zniesmaczenie – to tylko kilka reakcji fanów komiksów DC na wzmiankę o „Batmanie v Supermanie” czy „Legionie samobójców”. Wszystko wskazuje jednak na to, że „Wonder Woman” zakończy złą passę kinowego uniwersum Człowieka ze stali i jego towarzyszy. Świadczą o tym najnowsze recenzje filmu.

Wonder Woman” trafi do kin już w nadchodzący piątek. Będzie to premiera ważna nie tylko dla uniwersum DC, ale i dla wszystkich widowisk opowiadających o współczesnych herosach. Najnowsza produkcja studia Warner Bros. jest pierwszym liczącym się filmem opowiadającym o superbohaterce. Wygląda na to, że tym razem nowa odsłona wszechświata DC nie popadnie w niełaskę fanów i krytyków.

Na amerykańskim portalu Rotten Tomatoes „Wonder Woman” zebrała dotychczas aż 70 pozytywnych recenzji na 72 brane pod uwagę, kończąc z wynikiem 97%. Dla porównania poprzednie odsłony serii zgarnęły marne 25% („Legion samobójców”), 28% („Batman v Superman. Świt sprawiedliwości”) i 55% („Człowiek ze stali”). Na polskim portalu FilmKrytyk średnia ocen wystawiona „Wonder Woman” przez rodzimych krytyków wynosi 68. Wniosek? Film z pewnością jest warty uwagi.

Co ciekawe, „Wonder Woman” została wyreżyserowana przez kobietę, Patty Jenkins. To dość niespotykane w patriarchalnym Hollywoodzie, by twórczyni dopuszczona została do prac nad letnim blockbusterem. Tym bardziej rzadkie, by dostała tak wiele pozytywnych recenzji. Czy udany odbiór „Wonder Woman” otworzy drzwi kariery nowym reżyserkom? Czas pokaże.

Wonder Woman” opowiada o losach księżniczki Amazonek, która bierze udział w działaniach zbrojnych w trakcie I Wojnie Światowej. Film będzie łączył w sobie tradycyjną manierę produkcji superbohaterskich, kino wojenne oraz melodramat. Polska data premiery przewidziana została na 2 czerwca.

A jak nam spodobało się widowisko o towarzyszce Batmana i Supermana? Recenzja już wkrótce!

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News