Nadchodzi wielka wojna? Najwyższy stan gotowości armii przy Krymie
Wiadomości Pikio - 11 Sierpnia 2016

Nadchodzi wielka wojna? Najwyższy stan gotowości armii przy Krymie

Najwyższy stopień gotowości bojowej ogłosił prezydent Ukrainy Petro Poroszenko. Ukraińskie oddziały, które mają być szczególnie przygotowane do walki znajdują się przy granicy z Krymem i na froncie walk z separatystami w Donbasie na wschodzie kraju.

Według ukraińskiej straży granicznej, sytuacja ma być bardzo napięta. Rzecznik straży, Ołeh Słobodian, poinformował, że Rosja na granicy Ukrainy z zaanektowanym Krymem zgromadziła dużą liczbę wojsk z nowoczesnym wyposażeniem.

"Możemy jednoznacznie powiedzieć, że rosyjskie wojska, które stacjonowały tam od marca, są teraz zastępowane innymi. W minionych dniach obserwujemy wzmocnienie oddziałów na granicy. Ich liczebność została zwiększona" - relacjonował Słobodian.

Sytuację próbuje uspokoić rzecznik ukraińskiego sztabu generalnego, Władysław Sełezniow. Ten oświadczył, że Ukraina dysponuje wystarczającym potenacjałem militarnym, by obronić się przed rosyjskim atakiem. Ponadto, w celu odstraszenia Rosjan, ukraińskie oddziały zaczęły w środę ćwiczenia na południu kraju.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCOObserwuj Pikio.pl na Twitterze, tam więcej informacji!źródło: wp.plpt
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News