Morderca Adamowicza nie działał sam?! Mocne oświadczenie Ziobry

Morderca Adamowicza nie działał sam?! Mocne oświadczenie Ziobry Źródło: TVP3 Bydgoszcz

Stefan W. wtargnął wczoraj na scenę podczas gdańskiego finału WOŚP. 27-latek zadał Pawłowi Adamowiczowi ciosy nożem, co doprowadziło do śmierci prezydenta po kilkunastu godzinach walki o życie. Zbigniew Ziobro poinformował właśnie o działaniach, które prowadzi w tej sprawie prokuratura. W swoim wstrząsającym oświadczeniu zaznaczył, że mężczyzna niekoniecznie działał w pojedynkę.

Stefan W. został tymczasowo aresztowany, a prokuratura przystąpiła do pierwszych czynności wyjaśniających wczorajszy zamach na prezydenta Gdańska. Zbigniew Ziobro szczegółowo przedstawił dotychczasowy dorobek swoich podwładnych w tej sprawie. Minister stwierdził, że jeden z wątków badanych przez przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości dotyczy tego, czy 27-latek działał w pojedynkę.

Stefan W. nie działał sam? Ziobro zabiera głos w sprawie

W rozmowie z Fakt24 Prokurator Generalny przyznał, że tak jak większość społeczeństwa jest wstrząśnięty tragedią. Przekazał również wyrazy współczucia najbliższym zamordowanego Pawła Adamowicza. - Z wielkim bólem przyjąłem wiadomość o śmierci pana prezydenta Pawła Adamowicza. To ogromna tragedia. Wyrazy głębokiego współczucia przekazuję jego rodzinie i bliskim (...) Atak na pana prezydenta to wyjątkowe barbarzyństwo, które zasługuje na największe potępienie. Młody mężczyzna, na oczach tłumów, podczas radosnej imprezy, chwyta nóż i z zimną krwią wbija w serce bezbronnego człowieka... - powiedział w wywiadzie z portalem. Minister Sprawiedliwości przyznał, że prokuratorzy bardzo szybko przystąpili do działania. Byli na miejscu zdarzenia już po kilkunastu minutach po pierwszej informacji o zamachu. - Śledztwo w sprawie ataku na śp. pana prezydenta Adamowicza jest prowadzone z wyjątkowym zaangażowaniem. Już w kilkanaście minut po tragedii na miejscu byli prokuratorzy. Razem z policją zbierają wszystkie możliwe dowody - dodał.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Ziobro w kilku słowach poinformował, co udało się zrobić jego podwładnym do tej pory. - To oni zabezpieczyli nóż z 14,5-centymetrowym ostrzem, którym napastnik dźgnął prezydenta. Przesłuchano już ponad 20 świadków, drobiazgowo przeszukano mieszkanie sprawcy - powiedział w rozmowie z Fakt24. W lokum Stefana W. znaleziono sprzęt elektroniczny, który zostanie sprawdzony pod kątem wiadomości z ewentualnymi współpracownikami zamachowca. Prokurator Generalny podkreślił, że na ten moment nie można wykluczyć, że morderca Adamowicza nie działał sam. - Będą sprawdzone znalezione tam komputery i telefony komórkowe. Chodzi między innymi o to, żeby upewnić się, czy sprawca działał sam. Zleciliśmy także opinię biegłych na temat stanu psychicznego sprawcy - skomentował Minister Sprawiedliwości. ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL
  1. Kolejna tragedia wstrząsnęła polskim miastem. Nie żyje wiceprezydent 
  2. Mieszkańcy Gdańska oddali hołd Adamowiczowi. Mamy wzruszające zdjęcia 
  3. Wiek Elżbiety Jaworowicz zadziwia. W czym tkwi sekret jej młodego wyglądu?
  4. Ile zarabia Maryla Rodowicz? Gwiazda inkasuje POTĘŻNE kwoty za koncerty
  5. Rząd PiS okłamał Polaków? Ustawa o przemocy domowej nie została wycofana 
 
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News