Czy pies może jeść gruszkę? Nie wszystkie owoce są dla niego dobre

Czy pies może jeść gruszkę? Nie wszystkie owoce są dla niego dobre Źródło: pixnio.com/ccodomain

Czy pies może jeść gruszkę? Jak zadbać o naszego pupila? Okazuje się, że nasze zwierzaki nie mogą jeść tego samego, co my! Czego zatem należy unikać w diecie naszych czworonożnych przyjaciół? Jest to bardzo ważne.

Czy pies może jeść gruszkę? Często się zastanawiamy, czy nasze jedzenie może być także korzystne dla zdrowia naszych pupili. Nie zawsze bowiem to, co zdrowe dla nas, jest dobre dla naszych zwierząt. Pies jako najlepszy przyjaciel człowieka i też ma swoje preferencje. Jednak to, co jemu smakuje, nie zawsze działa na korzyść jego formy i zdrowia. Także owoce, mimo że zdrowe, mogą mu zaszkodzić! 

Czy pies może jeść gruszkę?

Wiele psów, a zwłaszcza szczeniaczków, uwielbia owoce. Jak zasmakują jakiegoś smakołyku, tak nie mogą się odzwyczaić od jego jedzenia. My, widząc że pupil tak bardzo upodobał sobie jakąś przekąskę, ochoczo mu ją dajemy, aby sprawić jak największą przyjemność. Najczęściej latem, podczas dużych upałów, psiaki widząc, jak jemy soczyste arbuzy, same chcą dla ochłody spróbować tego oraz innych owoców. Zwykle nie zastanawiamy się, czy mogą z tego wyniknąć jakieś konsekwencje. My uwielbiamy orzeźwiające melony, truskawki, jabłka, a co z psami? Czy pies może jeść gruszkę?

Czy pies może jeść gruszkę? Co z innymi owocami?

Warto się przyjrzeć, jak powinna wyglądać dieta naszego pupila oraz czego powinniśmy unikać. Okazuje się bowiem, że nie wszystkie owoce i warzywa możemy podawać naszym zwierzakom. Każdy właściciel zwierząt domowych powinien się z tym zapoznać i przestrzegać podstawowych zasad, aby nie zaszkodzić zdrowiu swoich czworonożnych przyjaciół.

Owoce dobre dla psów:

-jabłko

-gruszka

-banan

-maliny

-melon

-arbuz

-truskawki

-borówki

-jagody

Owoce, których należy unikać:

-porzeczki

-winogrona

-rabarbar

-awokado

Możemy sobie nawet nie zdawać sprawy z tego, jakie substancje zawierają dane owoce, które dla nas nie są szkodliwe, ale dla psa mogą się okazać nawet śmiertelne. Dając jakiś owoc naszemu pupilowi pilnujmy, aby nie były to duże ilości. Starajmy się karmić owocami tylko bez skórki oraz bez pestek, gdyż to one zwykle zawierają najwięcej toksycznych substancji. Pies, tak jak człowiek, potrzebuje zdrowego odżywiania i my ponosimy odpowiedzialność za dopilnowanie tego.

źródło: psy.pl

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News