Czy Magda Gessler ma gwiazdkę Michelin? W Polsce są tylko dwie takie restauracje

Czy Magda Gessler ma gwiazdkę Michelin? W Polsce są tylko dwie takie restauracje Źródło: instagram.com/magdagessler_official/

Czy Magda Gessler ma gwiazdkę Michelin? Ci, którzy znają kuchnię Magdy Gessler i oglądają rewolucje, jakie przeprowadza w podupadających lokalach są pewni, że jest wyróżniona takim tytułem. Jednak czy fani restauratorki mają rację?

Czy Magda Gessler ma gwiazdkę Michelin? Znana w całej Polsce rezolutna blondynka z sukcesem przeprowadza rewolucje w restauracjach, ratując je przed splajtowaniem. Jak widać, zna się na rzeczy, dlatego każdy jest przekonany, że przyznanie jej takiego wyróżnienia jak gwiazdka Michelin jest wręcz naturalne. Teraz cała prawda wyszła na jaw.

Czy Magda Gessler ma gwiazdkę Michelin?

Magda Gessler jest właścicielką kilku lokali: AleGlorii, Słodki Słony (znana warszawiakom cukiernia), Polki w Warszawie oraz Łodzi, U Fukiera, Schroniska Smaków i Zielnika. Chociaż ma pod opieką tyle ekskluzywnych restauracji, to próżno szukać na ich stronach wyróżnienia, jakim jest gwiazdka Michelin. Jedynie U Fukiera oraz AleGloria otrzymały symbol sztućców, czyli rekomendację przewodnika Michelin.

- Gwiazdka Michelin jest to jednak pewnego rodzaju tortura. Zobowiązuje, by być na miejscu; tam jest ogromna dyscyplina. Lubię inne restauracje, bardziej biesiadne - opowiada Magda Gessler.

Wojciech Modest Amaro jest niekwestionowanym liderem, gdy chodzi o gwiazdki Michelin

Jedna Gwiazdka Michelin oznacza bardzo dobrą restaurację w swojej kategorii, dwie to rewelacyjna kuchnia warta odwiedzenia, a trzy – wyjątkowa kuchnia, warta specjalnej podróży. Do tej pory w Polsce gwiazdkę Michelin z roku na rok otrzymuje ekskluzywne Atelier Amaro, którego właścicielem jest Wojciech Modest Amaro. W 2013 roku Atelier było pierwszą restauracją w Polsce, która otrzymała gwiazdkę Michelin.

W 2016 roku do Atelier Amaro dołączyła kolejna polska restauracja, której przyznano tak pożądane przez restauratorów wyróżnienie. To Senses, w której szefem kuchni jest Włoch Andrea Camastra. Wizyta w tych lokalach to przyjemność dla duszy i żołądka.

Co ciekawe, w Czerwonym Przewodniku Michelin są także zaznaczane te restauracje, które zasłużyły na wyróżnienie i oznacza się je symbolem skrzyżowanych sztućców. Oceny, od jednego do pięciu sztućców, można dostać za wystrój, jakość obsługi lub atmosferę lokalu. Niestety, w tym roku z zestawienia zniknęła AleGloria Magdy Gessler.

W przyszłym roku można spodziewać się że Atelier Amaro oraz Senses utrzymają swoją bardzo mocną pozycję i ponownie zostaną odznaczone gwiazdką Michelin. Ze słów Magdy Gessler wynika, że nie zależy jej na tym wyróżnieniu i nie podejmie rywalizacji, by zostać sobie na nie zasłużyć.

Źródło: Dziennik

Następny artykuł