Czy Magda Gessler jest wierząca? Jej rodzina miała daleko do Kościoła

Czy Magda Gessler jest wierząca? Jej rodzina miała daleko do Kościoła Źródło: Instagram/@magdagessler_official

Czy Magda Gessler jest wierząca? Odpowiedź może zaskakiwać. Słynna polska restauratorka ma wschodnie korzenie i to one zaważyły na jej przekonaniach. Od dawna deklaruje, że ślub chciałaby wziąć w pewnym obrządku.

Czy Magda Gessler jest wierząca? Odpowiedź na to pytanie nie jest wcale prosta. Chociaż rodzina gwiazdy "Kuchennych Rewolucji" zgodnie z jej słowami miała daleko do Kościoła, Magda Gessler zafascynowana jest swoimi wschodnimi korzeniami swojego rodu i z pewnością ma to duży wpływ na jej duchowość.

Czy Magda Gessler jest wierząca? Gwiazda należy do mniejszości wyznaniowej

Każdy, kto przeczytał "Autobiografię apetyczną" Magdy Gessler, miał okazję dowiedzieć się, że urodzona w Komorowie restauratorka ma wschodnie korzenie. Jej matka, Olga Borkowska, pochodzi z Rosji. Nie pozostało to bez znaczenia w dorosłym życiu gwiazdy. W jej pochodzeniu można dopatrywać się źródła zamiłowania do tradycyjnej polskiej kuchni oraz tendencji do wiary w przepowiednie. 

Tak oto Magda Gessler wypowiada się na temat tego, że jej związek z Waldemarem Kozerawskim przewidziała wróżka: 

- Trudno mówić o wierze, choć nie przeczę, że z pewnością istnieją na świecie ludzie o wyjątkowym darze, którzy po prostu widzą więcej od nas - wyznała w rozmowie z Gazetą. 

Zresztą właśnie związek Magdy Gessler z przebywającym na stałe w Kanadzie mężczyzną jest okazją do dalszych rozważań na temat przekonań religijnych restauratorki. Nie tak dawno media obiegła sensacyjna informacja, zgodnie z którą rzekomo Waldemar Kozerawski i Magda Gessler byli zaręczeni.

Chociaż okazało się, że pierścionek, który dał mężczyzna swojej ukochanej, był raczej podarunkiem o wartości sentymentalnej, niż pierścionkiem zaręczynowym.

- Jakiś czas temu skradziono mi pierścionek mojej mamy z akwamarynem, który nosiłam przez całe życie na szczęście. To było dla mnie bardzo przykre. Dokładnie taki sam jak ten, który pokazałam. Od tego czasu zawsze marzyłam o tym pierścionku, powiem szczerze. Ten, który dostałam, jest identyczny, jak ten ukradziony. Zdobył go mój Waldek w Kanadzie - wyznała Magda Gessler.

Emocjonalne przywiązanie restauratorki do pierścionka odzwierciedla też jej przywiązanie do tradycji, w których została przez swoją matkę - a mianowicie do tradycji prawosławnej, w której restauratorka planuje wziąć podobno ślub.

źródło: pomponik

Następny artykuł