Czy Łukasz Piszczek ma rodzeństwo? Wyglądają identycznie!

Czy Łukasz Piszczek ma rodzeństwo? Wyglądają identycznie! Źródło: Youtube.com/Tomasz Włodarczyk

Czy Łukasz Piszczek ma rodzeństwo? Były reprezentant Polski wciąż jest aktywnym piłkarzem. Mało kto wie, że zdolny i uniwersalny piłkarz ma bardzo podobnego do siebie brata. Co ciekawe, również jest on piłkarzem!

Czy Łukasz Piszczek ma rodzeństwo? Wielokrotny reprezentant Polski uchodził przez wiele lat za filar naszej defensywy. Piszczek wystąpił w reprezentacji 75 razy, strzelając w koszulce z białym orłem 11 bramek.

Czy Łukasz Piszczek ma rodzeństwo?

"Ciąg na bramkę" i umiejętności techniczne czynią Piszcza zawodnikiem kompletnym. Wystarczy wspomnieć, że zaczynał swoją karierę od pozycji... napastnika. Później był pomocnikiem, aż w końcu trenerzy "wycofali" go na pozycję lewego obrońcy. Na której zresztą rozegrał najwięcej meczów o stawkę, zarówno w klubach jak i reprezentacji.

Piszczka oglądaliśmy w kadrze biało-czerwonych na dwóch turniejach Euro (2012 i 2016), ale też ostatnim mundialu w Rosji. W niemieckiej Borussi Dortmund rozegrał do tej pory 290 meczów co jest rekordem jeśli chodzi o polskich piłkarzy występujących w Bundeslidze. 

O statystykach Piszczka moglibyśmy wspominać jeszcze długo. Dziś zwracamy jednak uwagę na jeden rodzinny aspekt. Mało kto wie, że uzdolniony i rozpoznawalny piłkarz ma... bardzo podobnego do siebie brata. Jakby tego jeszcze było mało - również ma w swojej karierze piłkarski "wpis". O kim mowa?

Łukasz Piszczek brat

Chodzi o jednego z braci Łukasza, Adama. Nie tak dawno Łukasz Piszczek celebrował wspólnie z nim awans... pierwszego klubu Łukasza, LKS Goczałkowice do IV ligi. Reprezentant Polski i piłkarz Borussi wrócił w rodzinne strony zupełnie nie wstydząc się trzymania kciuków za brata reprezentującego piłkę na niższym poziomie. 

Na marginesie wypada też wspomnieć, że obaj bracia są uderzająco do siebie podobni. Wystarczy spojrzeć na zdjęcie, wstawione do sieci niedawno przez jednego z internautów.

fot. Twitter/Michał Chwieduk

 

Następny artykuł