4 czerwca to dzień, który niejednoznacznie zapisał się na kartach polskiej historii. Przy okazji wspominania pierwszych wolnych wyborów, „Fakt” opublikował zdjęcia z obrad w Magdalence. Wzbudzają one niemałe kontrowersje, zwłaszcza, że uwieczniony na nich został pijący alkohol Lech Kaczyński, który przez wielu prawicowców był pomijany, jeśli chodzi o słynną konsumpcję alkoholu z Lechem Wałęsą, Adamem Michnikiem i komunistami. 

Nim odbyły się wybory kontraktowe, najważniejsi polscy politycy zasiedli do obrad przy okrągłym stole. Przy okazji odbyły się również, budzące kontrowersje, obrady w Magdalence.

Nie jest tajemnicą, że rozmowom tym towarzyszył alkohol. Czesław Kiszczak miał nawet powiedzieć, że „25 pierwszych kieliszków jest obowiązkowych, a potem jak kto chce”. Wśród zwolenników i przeciwników PiS dyskusję budzi kwestia spożywania trunków przez Lecha Kaczyńskiego, który był obecny przy obradach. Zdjęcia zrobione w czasie ich trwania rozwiewają wątpliwości.

Na fotografiach uwiecznieni zostali politycy ancien régime`u wraz z opozycjonistami. Wśród nich nie zabrakło Lecha Kaczyńskiego. Wbrew temu, co zakładali niektórzy, spożywa on alkohol.

fot. Fakt

źródło: Fakt

 

 

...

Zobacz również