Czy Adam Małysz ma emeryturę? Odpowiedź może was zdziwić

Czy Adam Małysz ma emeryturę? Odpowiedź może was zdziwić Źródło: Wikipedia/Iwona Erskine-Kellie

Czy Adam Małysz ma emeryturę? Jest wszakże jeszcze wciąż dość młody. Czy jednak sportowcy dostają emeryturę po zakończeniu swojej kariery? W jaki sposób żyją, kiedy już nie biorą udziału w zawodach? Można się zdziwić, kiedy pozna się sytuację Adama Małysza.

Czy Adam Małysz ma emeryturę?

Czy Adam Małysz ma emeryturę? To pytanie zadaje sobie wielu jego fanów, którzy przez lata kibicowali mu pod skoczniami narciarskimi na całym świecie. Skoczek przez wiele lat dumnie reprezentował nasz kraj oraz dawał ludziom mnóstwo emocji i wzruszeń. 3 marca podczas mistrzostw świata w Oslo Adam Małysz ogłosił, że wycofuje się ze skakania i kończy karierę.

Zarobki sportowców

Wszyscy wiemy, że na największe zarobki mogą liczyć piłkarze. Jednak każdy sportowiec otrzymuje za swoją pracę wynagrodzenie, na które składają się zazwyczaj nagrody za zdobyte medale, kontrakty z klubami, stypendia, premie sponsorskie. Najlepiej zarabiającym polskim sportowcem jest obecnie Robert Lewandowski. Co jednak z tymi, którzy zakończyli już swoja sportową karierę? 

Adam Małysz - zarobki

Zarobki Adama Małysza zawsze były dalekie od zarobków gwiazd sportu z Zachodu. Za czasów swojej świetności skoczek znajdował się w połowie drugiej dziesiątki listy najwyżej wynagradzanych polskich zawodników. Po zakończeniu pracy, bo tak to trzeba nazwać, związanej z reprezentowaniem Polski może on liczyć na emeryturę, która jest w wysokości zbliżonej do średniej pensji krajowej.

To dużo czy mało? Warto pamiętać o tym, że Małysz ma jeszcze dochody związane z kontaktami reklamowymi, np. telefonii komórkowej.

- Sportowcem nie jest się do końca życia. Kiedy skończę karierę pieniądze będą uciekać z konta. Chcę więc nazbierać ich jak najwięcej, żeby zapewnić rodzinie życie na poziomie. Nie chcę martwić się w przyszłości o to, jak będzie następnego dnia - rozsądnie przyznał były skoczek.

- Przeciętny Polak, który zarabia tysiąc czy tysiąc pięćset złotych wie ile musi pracy włożyć, żeby te marne grosze zarobić. Żeby być bogatym trzeba urodzić się w czepku albo być bardzo mądrym - dodaje.

Na pewno Adam Małysz na emeryturze nie przymiera głodem. Pobiera emeryturę oraz angażuje się w różne współprace z markami, które na pewno przynoszą mu niemałe kwoty na konto co miesiąc.

Źródło: Fakt

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News