Czy Adam Małysz jest katolikiem? Nigdy tego nie ukrywał
facebook.com/AdamMalysz/120419
Wiadomości Pikio - 12 Kwietnia 2019

Czy Adam Małysz jest katolikiem? Nigdy tego nie ukrywał

Czy Adam Małysz jest katolikiem? Polski orzeł z Wisły nigdy nie ukrywał swojego wyznania, nie bojąc się tematów religijnych, które nie zawsze okazują się łagodnymi, zawsze chętnie rozmawiał na temat wiary, swoich upodobań i zwyczajów z nimi związanych.

Czy Adam Małysz jest katolikiem? Tematy związane z wyznaniami religijnymi osób publicznych niejednokrotnie stawały się zapalnikiem do burzliwych dyskusji wśród fanów portalach społecznościowych. Nie inaczej jest w przypadku sportowców, którzy zyskują lub tracą sympatię kibiców po ujawnieniu swoich poglądów religijnych. Fanów piłki nożnej dzielili już tacy zawodnicy jak Marouane Fellaini czy Mohamed Salah. Czy religia to również niewygodny temat w świecie skoków narciarskich?

Czy Adam Małysz jest katolikiem? Skoczek narciarski nie ukrywa swojego wyznania.

W Polsce żyje ponad 38 milionów ludzi, z czego prawie 90 procent to Katolicy. Za pomocą osób publicznych w tym również sportowców kościół katolicki może liczyć na dobra reklamę i rozpowszechnianie katolicyzmu nie tylko w kraju, ale również na świecie. Znak krzyża wykonywany przez Kubę Błaszczykowskiego bezpośrednio przed egzekwowaniem rzutu karnego czy identyczny gest Dawida Kubackiego przed skokiem to tylko przykłady, jak wielki wpływ religia potrafi odgrywać w życiu sportowca. Czy podobnie jest w przypadku najsłynniejszego polaka w historii skoków narciarskich? Tak, ale nie jest on katolikiem. Adam Małysz jest zadeklarowanym członkiem kościoła ewangelickiego, konkretniej luteraninem. Luteranie podobnie jak w przypadku kalwinów i metodystów to protestanci stanowiący jedną z trzech obok katolicyzmu i prawosławia odnóg chrześcijaństwa. Sportowiec zawsze chętnie opowiada o swoim wyznaniu i zwyczajach z nim związanych, a fakt, iż pod kątem upodobań religijnych jest w kraju w zdecydowanej mniejszości nigdy nie stanowił dla niego problemu.

Adam Małysz, wyznanie. Nigdy nie ukrywał, że nie jest katolikiem.

Najbardziej utytułowany skoczek narciarski w historii kraju jest luteraninem. Opowiadając o swoim wyznaniu w wywiadach, zdradził również, że jego żona jest odmiennego wyznania. Izabela Małysz jest katoliczką, z którą sportowiec zawarł ekumeniczny ślub w kościele luterańskim. Owoc miłości Państwa Małyszów-córka Karolina została zaś ochrzczona w obrządku katolickim. Były skoczek zawsze podkreślał, że odmienne upodobania religijne nigdy nie stanowiły problemu w jego rodzinie. Orzeł z Wisły jest przekonany, że Bóg jest jeden, a sam jest wielkim zwolennikiem odprawiania przez dwóch księży nabożeństw ekumenicznych. Można wtedy poczuć, że między ludźmi nie ma podziału. Jako luteranin nasz wielki mistrz może pochwalić się miejscem w doborowym towarzystwie. Wśród najbardziej znanych polaków ewangelików możemy wymienić Józefa Piłsudskiego, Jana Kochanowskiego czy Mikołaja Reja. 

Źródło: Dziennik

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News