Nikt wcześniej o nich nie wiedział. Nieznane fakty o Czterech pancernych wyszły na jaw

Nikt wcześniej o nich nie wiedział. Nieznane fakty o Czterech pancernych wyszły na jaw Źródło: .

"Czterej pancerni i pies" to już kultowy serial, który na zawsze wpisał się w historię polskiej kinematografii. Święcił triumfy i zyskał ogromne zainteresowanie, a każdy Polak czekał przed telewizorem na kolejny odcinek o zmaganiach czwórki chłopaków i psa. Serial krył jednak pewne tajemnice.

"Czterej pancerni i pies" stał się takim serialem, że jego nieznajomość uchodzi za powód do ogromnego wstydu. Fani produkcji nie byli jednak świadomi ile tajemnic kryje. Dziś zostały ujawnione, warto je poznać i nabrać innego spojrzenia na kultowy serial.

Producenci serialu "Czterej pancerni i pies" spotkali się z groźbami. Musieli się ugiąć

Przede wszystkim należy wiedzieć, że polowanie Janka Kosa na Syberii wcale nie było kręcone kilka tysięcy kilometrów od Polski. Sceny nagrywano w Międzygórzu. Ujęcia, w których można dostrzec wypożyczonego tygrysa, były uwieczniane w Wytwórni Filmów Fabularnych we Wrocławiu. Potem wszyscy przenieśli się do Żagania, gdzie kręcono większość scen plenerowych.

To właśnie na żagańskim poligonie wojskowym zrobiono większość zdjęć do scen plenerowych we wszystkich 8 odcinkach. To miejsce Janusz Gajos znał jak swój własny dom - to właśnie tam pełnił służbę wojskową. W powstawanie serialu byli zaangażowani również mieszkańcy i żołnierze. Producenci serialu kończąc 8-odcinkową serię spotkali się z naciskami: prośbami, a nawet groźbami. Fani kazali im kontynuować serial, który okazał się prawdziwym hitem. Do tej pory tylko Roman Wilhelmi był przekonany, że wysiłek się opłaci. Zdecydowano o nakręceniu 2. i 3. serii.

Szarik z pewnością byłby łysy, gdyby nie stanowczość tresera

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Fani dowiedzieli się, kto był treserem Szarika. Franciszek Szydełko po latach opowiadał, że dostawał mnóstwo dziwnych próśb od osób zakochanych w utalentowanym psie. Większość z nich dotyczyła wysłania chociażby włosa Szarika na pamiątkę. Treser przyznaje, że gdyby to zrobił, Szarik już dawno byłby łysy.

Witold Pyrkosz, grający postać kaprala Franka Wichury, miał pojawić się tylko w roli drugoplanowej. Jednak tak spodobał się producentom, że zdecydowano o rozbudowie jego dialogów i wykreowaniu go na jednego z pierwszoplanowych bohaterów.

Dzisiaj grzeje: 1. Jolanta Kwaśniewska zdradziła prawdę o byciu Pierwszą Damą. Nie było łatwo
2. Nie żyje gwiazdor "M jak miłość", "Klanu", "Ekstradycji" i innych największych hitów. Smutna wiadomość obiegła media

Dzieci były tak zafascynowane przygodami żołnierzy i tak ukochały sobie Szarika, że tworzyły swoje własne Kluby Pancernych. Zjawisko występowało w całej Polsce.

- Na przełomie lat 60. i 70. wszędzie w Polsce powstawały Kluby Pancernych. Tworzyły się załogi 'Rudego'. Mogły mieć dowolną liczbę członków, ale koniecznie musiało być w nich zwierzę. Szarikami były koty, rybki, a nawet żółwie. Do Klubów Pancernych należało 400-500 tysięcy dzieci - pisała dziennikarka, Anna Gronczewska.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Działacz ostrzega Kurskiego przed tragedią na Sylwestrze Marzeń. Nagranie, dające do myślenia
  2. Zakupy w Biedronce ZA DARMO! Wystarczy zrobić jedną rzecz
  3. Ojciec przez 4 lata wykorzystywał nastoletnią córkę. Gdy trafiła do szpitala z ostrym bólem brzucha, stało się najgorsze
  4. Skandal na weselu. Z zemsty na narzeczonej upokorzył ją nagraniem z ukrytej kamery na oczach gości
  5. Niewyobrażalne, nie do opisania. Córka Gessler zamieściła najbardziej skandaliczne zdjęcie roku

Źródło: Interia

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News