Mało kto wiedział, co aktor "Czterech pancernych" przeżywał na planie. "Byłem mokry ze strachu", powód powala

Mało kto wiedział, co aktor "Czterech pancernych" przeżywał na planie. "Byłem mokry ze strachu", powód powala Źródło: Screen TVP VOD

Trudno o bardziej kultowy serial w historii polskiej telewizji niż "Czterej pancerni i pies". Niemal każdy jako dziecko z wypiekami na twarzy oglądał bohaterskie wyczyny dzielnych czołgistów. Mało kto wiedział, że jeden z aktorów po mógł odczuwać strach w sytuacjach, które wydają się wcale nie być niebezpieczne.

Wybuchy, ciężkie maszyny i wartka akcja były tymi czynnikami, które znacząco wpłynęły na popularność serialu "Czterej pancerni i pies". Aktualnie losy czołgistów i Szarika można podziwiać na platformie TVP VOD. Tytułową piosenkę prawie każdy potrafi zaśpiewać z pamięci. To doskonale pokazuje, jak wielki wpływ na Polaków miała ta produkcja. Jeden z aktorów skrywał pewien sekret, którego nikt by się nie spodziewał.

Legendarny serial "Czterej pancerni i pies"

Już wcześniej wspominaliśmy o sekretach związanych z serialem "Czterej pancerni i pies". Tym razem jedną z tajemnic zdradził aktor powiązany z tą kultową produkcją. Mało kto podejrzewałby, że cokolwiek w jego karierze mogło być dla niego przerażające. Jednak jego słowa mówią same za siebie.

Wiesław Gołas w dużej mierze zyskał ogromną sprawę za sprawą serialu "Czterej pancerni i pies". Aktor był rozpoznawalny w całym kraju, a wykreowana przez niego postać wzbudzała spore emocje. Zgodnie z informacjami podanymi przez portal Interia, Wiesław Gołas w książce "Gołas" wyznał, że podczas kręcenia serialu prowadzili razem z innymi aktorami czołg i zdarzało im się nawet przy jego pomocy obalać drzewa. Okazuje się jednak, że aktor bał się kiedy musiał zasiąść za kierownicą innego pojazdu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Czego bał się Wiesław Gołas?

Wiesław Gołas po wystąpieniu w serialu "Czterej pancerni i pies" otrzymał rolę w produkcji "Droga" Nie da się ukryć, że to jedna z najbardziej popisowych kreacji tego znakomitego aktora. Okazuje się, że wcześniej jedynym pojazdem, który prowadził wcześniej był czołg. Jak Wiesław Gołas wspominał doświadczenia z planu serialu "Droga"? 

- Odebrałem parę lekcji jazdy od instruktora, z którym jechaliśmy na trasę Wrocław-Berlin, żeby poćwiczyć. Kiedy wyjeżdżaliśmy jelczem na zdjęcia, zawsze towarzyszył nam milicjant na motorze, bo potrzebny był ktoś, kto zatrzymywałby ruch.  Gdy siadałem za kierownicą, od razu miałem ręce mokre ze strachu. To był koszmar - powiedział aktor serialu "Czterej pancerni i pies" przytaczany przez portal Interia.

Trzeba przyznać, że mało kto zdawał sobie sprawę, że po doświadczeniach z planu serialu "Czterej pancerni i pies" Wiesław Gołas mógłby obawiać się prowadzenia innego pojazdu. Okazuję się jednak, że prowadzenie ośmiotonowego jelcza była bardziej przerażająca niż jazda czołgiem.

Dzisiaj grzeje: 1. Od dziś obowiązuje ważny zakaz. Wielu Polaków będzie niepocieszonych

2. Jutro ze sklepowych półek w całej Polsce znika popularny produkt. W życie wchodzi nowy zakaz

- Bałem się tych spotkań z kierowcami z PKS, bo wiedziałem, że wcześniej czy później zorientują się, że nie mam zielonego pojęcia o prowadzeniu samochodu. Sylwester Chęciński przedstawiał mnie zawsze jako kierowcę z wrodzonym talentem, ale bez prawa jazdy - wspomina Wiesław Gołas cytowany przez portal Interia. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Jego ciało zostało znalezione w sortowni śmieci. Wczoraj odbył się pogrzeb noworodka
  2. Wielka radość w rodzinie Mariusza Pudzianowskiego. "Już za chwilę będzie nas więcej" (FOTO)
  3. Wypuszczasz kota z domu? Każdy właściciel powinien wiedzieć, z czym to się wiąże, zamkną je na 4 spusty
  4. Przykre informacje o rodzinie Martyniuków. "Wątpią w swe siły, ale walczą za wszelką cenę"
  5. 3-latek obserwował dom sąsiadki, jeden szczegół go zaniepokoił. Nikt nie przewidział tego, co działo się w środku
  6. Uważaj, jeśli cierpisz na pewne schorzenia jedzenie rzodkiewki może ci poważnie zaszkodzić. Nie wszyscy mogą ją jeść

Źródło: Interia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News