Niewielu by się podniosło. Kultowy Czereśniak z Czterech Pancernych przeszedł przez piekło

Niewielu by się podniosło. Kultowy Czereśniak z Czterech Pancernych przeszedł przez piekło Źródło: .

Nie wszyscy wiedzą, że aktor grający w serialu "Czterej pancerni i pies" przeszedł przez piekło. O jego życiu można by nakręcić film.

Grający w serialu "Czterej pancerni i pies" Wiesław Gołas przeżył w życiu wiele trudnych chwil. Nie każdy potrafiłby tyle znieść. Mężczyzna jednak za każdym razem się podnosił.

Czereśniak z kultowego serialu "Czterej pancerni i pies" szybko stał się jedną z ulubionych postaci. Jego szczery uśmiech za każdym razem ujmował widzów. Jednak sam Wiesław Gołas miał w życiu kilka bardzo trudnych chwil. To cud, że aktor w ogóle przeżył - jego biografia robi wrażenie.

Z gestapowskiej katowni na plan serialu "Czterej pancerni i pies"

Zanim Wiesław Gołas trafił na plan "Czterech pancernych i psa", nie miał lekkiego życia. Został głową rodziny już w wieku 9 lat, a jego ojciec, który był mundurowym, zmarł na Majdanku w niewyjaśnionych okolicznościach. Idąc śladem rówieśników, Gołas dołączył do Szarych Szeregów i sabotował działania niemieckich żołnierzy. Sam wymyślił sobie pseudonim "Wilk". 

Grający w serialu "Czterej pancerni i pies" aktor może mówić o wielkim szczęściu. Pewnego razu, uciekając ze skradzioną bronią, potknął się i został złapany przez niemieckiego żołnierza. Ten jednak nie zauważył cennej zdobyczy, jaką miał przy sobie chłopak. Innym razem schował się przed łapanką w kościele, nikt nie dostrzegł brytyjskiej broni, którą znalazł. Jednak jesienią 1944 roku nie miał już tyle szczęścia.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kultowy Czereśniak z serialu "Czterej pancerni i pies" został zatrzymany przez niemieckich żołnierzy. Był najmłodszym więźniem wśród skazanych. Przeżył trzy długie i trudne przesłuchania, podczas których dotkliwie go pobito. W więzieniu codziennie walczono też z wszami.

- Kiedyś zbili mnie tak mocno, że z bólu zrobiłem pod siebie i nie mogłem o własnych siłach wrócić do celi – wspominał Gołas.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje gwiazdor TVP. Widzowie go kochali, poruszające słowa Marty Manowskiej
2. Wyszło na jaw dopiero po śmierci Lipko. Niewyobrażalne

Gołas miał też dużo szczęścia trafiając na plan "Czterech pancernych". Mężczyzna próbował dostać się do szkoły teatralnej w Krakowie, ale nie został przyjęty ze względu na działalność w Szarych Szeregach. Ostatecznie dostał się do szkoły w Warszawie i rozpoczął aktorską karierę.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Niezwykle rzadki przypadek. W ustach 25-latki zaczęły rosnąć włosy [FOTO]
  2. Koniec sezonu dla legendy reprezentacji Polski. Zerwał więzadła krzyżowe, fatalna wiadomość
  3. Co się stało z Urbańskim? Wygląda tragicznie, porażająca zmiana wyglądu gwiazdora
  4. Na zdjęciu zakamuflowało się 6 żołnierzy. Tylko 1 na 10 osób jest w stanie znaleźć wszystkich, reszta poddaje się po 5 minutach szukania
  5. Pan młody odkrył zdradę żony tuż przed ślubem. Z zemstą poczekał do wesela, wtedy puścił nagranie z ukrytej kamery

źródło: Pomponik

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News