Czterej pancerni i pies
Screen "Czterej pancerni i pies" TVP
Monika Majko - 9 Listopada 2020

Oglądaliście "Czterech pancernych i psa"?

"Czterej pancerni i pies" zadebiutowali na antenie Telewizji Polskiej 25 września 1966 roku. Oglądaliście tę kultową produkcję?

"Czterej pancerni i pies" to produkcja, która podbiła serca Polaków. Serial opowiadający o losach załogi czołgu Rudy 102 i ich wiernego psiego towarzysza szybko stał się jednym z ulubionych wśród polskich widzów. Oglądaliście przygody dzielnych żołnierzy?

Nie żyje prowadzący kultowego teleturnieju. Oglądały go miliony, do końca walczył ze straszną chorobąNie żyje prowadzący kultowego teleturnieju. Oglądały go miliony, do końca walczył ze straszną chorobąCzytaj dalej

Serial powstawała w latach 1966 - 1970 i wystąpiła w nim plejada polskich gwiazd. W produkcji zagrali m.in. Pola Raksa, Barbara Krafftówna, Janusz Gajos, Witold Pyrkosz, Franciszek Pieczka, Roman Wilhelmii oraz Włodzimierz Press.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

Pierwsze odcinki serialu powstały na podstawie książki Janusza Przymanowskiego o tym samym tytule. Większość scen nakręcono na poligonie w Żaganiu, który obecnie znajduje się na terytorium województwa lubuskiego. Sam Żagań "grał" na planie produkcji rolę Lublina i Warszawy.

"Czterej pancerni i pies" choć podejmowali tematykę wojenną, traktowali ją lżej niż większość wojennych produkcji z tego okresu, a momentami niemal komediowo. Dzięki temu produkcja szybko zyskała popularność nie tylko wśród dorosłych widzów, ale również młodzieży. Serial przyciągał przed ekrany tysiące Polaków.

Dzisiaj grzeje:

1. Nie żyje Ryszard Kasprzak. Zrozpaczona rodzina przekazała wiadomość

2. Dokładnie o północy w życie wszedł nowy zakaz. Porażająca wiadomość dla Polek i Polaków

3. Żona Kurskiego przerwała milczenie. Dziennikarze dotarli do porażającej prawdy o ochronie

Emisje serialu zakończono w 1970 roku, jednak w późniejszych latach produkcja była wielokrotnie ponownie emitowana. Pamiętacie przygody dzielnej załogi czołgu Rudy 102 i owczarka niemieckiego o imieniu Szarik?

Najlepsze newsy dnia:

  1. Weterynarze walczyli do upadłego, żeby uratować psa bogatego biznesmena. Nie do wiary, jak im później podziękowano
  2. Nie żyje wybitny polski trener. Miał za sobą również karierę polityczną
  3. Rząd w ostatniej chwili podjął ostateczną decyzję ws. maseczek. Zmiany już od dziś
  4. Rząd nagle zmienia plany. Wycofa się z kontrowersyjnego zakazu?
  5. Żona zwija się z bólu. Mąż w tym czasie robi porażającą rzecz, zdjęcie oburzyło tysiące internautów
  6. Najlepiej poznane planety nie mogą być siedliskiem życia. Powód jest zadziwiający
  7. Joe Biden zawdzięcza wnukom więcej, niż mogłoby się wydawać. Najmłodsi w rodzinie opowiadają o relacji z dziadkiem
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News