Czterej Pancerni i Pies. rocznica emisji
youtube/CoŚeje ToZbieram
Wiadomości Pikio - 29 Kwietnia 2019

Kiedy pojawili się Czterej Pancerni i Pies w telewizji? Serial do dziś cieszy się popularnością

Czterej Pancerni i Pies to kultowy i ponadczasowy serial telewizyjny. Pomimo, że ma już ponad 50 lat, to wciąż przybywa mu nowych fanów. Już niedługo rocznica emisji pierwszego odcinka.

Czterej Pancerni i Pies to jeden z tych polskich seriali, który na stałe zapisał się na kartach historii jako jeden z najlepszych w krajowej kinematografii. Losy Janka, Gustlika, Grigorija oraz Olgierda śledziła kiedyś cała Polska. Dzisiaj serial ma już 53 lata, a mimo to nadal jest chętnie oglądany w internecie oraz transmitowany w telewizji. Co ciekawe, wciąż przybywa mu nowych widzów.

Czterej Pancerni i Pies. Obsada i piosenka

Dawniej, kiedy nie było komputerów, tabletów i smartfonów dzieci większość wolnego czasu spędzały bawiąc się na podwórku. Oprócz zabaw w piaskownicy, grania w piłkę, często odtwarzały scenki wcielając się w przeróżne postaci. Kiedy w telewizji pojawił się serial Czterej Pancerni i Pies, niemal od razu pokochały go miliony widzów i stał się inspiracją do zabaw na podwórkach. Każdy chłopak chciał imponować koleżankom, będąc silnym jak Gustlik czy odważnym jak Janek, a dziewczyny marzyły o tym, żeby chociaż na chwilę wcielić się w postać Marusi czy Lidki.

Serial swoją popularność oraz ogromne uwielbienie widzów zyskał dzięki wielu czynnikom. Po pierwsze była to pierwsza produkcja wojenna, która nie ukazywała jedynie grozy wojny oraz ciężkich problemów, z jakimi w jej trakcie musieli mierzyć się ludzie, nie przedstawiała także śmierci w sposób okrutny, pogłębiając widza w smutku i zadumie.

Pomysłodawcy serialu postanowili wprowadzić do fabuły elementy komediowe, śmieszne dialogi i sceny, które spowodowały, że produkcja stała się prawdziwym hitem. Publiczność oczekiwała przedstawienia tematyki wojennej na ekranie inaczej niż do tej pory, czyli jedynie w skrajnie czarnych barwach. Czterej Pancerni i Pies bez wątpienia te oczekiwania spełnili. Serial stał się kompletny pod każdym względem i do dzisiaj bawi miliony widzów.

Na sukces serialu złożyła się również wspaniała obsada. Główne, tytułowe role zagrali: Janusz Gajos (Jan Kos), Franciszek Pieczka (Gustlik - Gustaw Jeleń), Włodzimierz Press (Grigorij Saakaszwili), oraz Roman Wilhelmi (Olgierd Jarosz). Oprócz tytułowych bohaterów w obsadzie serialu znaleźli się również: Wiesław Gołas, wcielający się w rolę Tomka Czereśniaka, który dołącza do załogi po śmierci Olgierda, Witold Pyrkosz, a także piękne Pola Raksa i Małgorzata Niemirska.

Fantastycznym i charakterystycznym elementem hitowego serialu była również jego ścieżka dźwiękowa. Tytułowy utwór "Ballada o pancernych" znany również jako Deszcze Niespokojne przyciągała przed telewizory każdego fana serialu. Muzykę do arcydzieła skomponował Adam Walaciński, słowa napisała niezastąpiona Agnieszka Osiecka, a wybitne wykonanie zawdzięczamy Edmundowi Fettingowi.

Czterej Pancerni i Pies - CDA

Serial na podstawie książki Janusza Przymanowskiego w reżyserii Konrada Nałęckiego do dzisiaj chętnie emitowany jest przez telewizję publiczną. Oprócz stacji TVP Kultura oraz cyklicznie w TVP 1 i TVP 2 możemy oglądać go w internecie. Jedną z głównych stron, na których możemy prześledzić losy bohaterów jest popularne CDA. To właśnie tam serial od podstaw poznają najmłodsi fani, a także przypominają go sobie najwięksi miłośnicy.

9 maja 2019 roku ma miejsce 53. rocznica emisji pilotażowego odcinka. Tego dnia w 1966 roku widzowie po raz pierwszy obejrzeli odcinek "Załoga". Spotkał się on z wielkim entuzjazmem publiczności czego efektem była emisja całego sezonu na jesieni tego samego roku.

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL

  1. Kim jest Dagmar z Przyjaciółek? Jego postać ma ogromne znaczenie
  2. Kim są bliźniaki z Przyjaciółek? Ważni członkowie obsady
  3. Co się dzieje z Teresą z M jak miłość? Nieźle namieszała
  4. Jak wygląda związek Pawła i Julki z M jak miłość? To burzliwa relacja
  5. Ula z M jak Miłość. Jak się nazywa aktorka? Co ją czeka w kolejnych odcinkach?
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News