Jak podają brytyjskie media, czterech polskich kierowców TIRów zostało skazanych na więzienie za nielegalne przewożenie imigrantów do Wielkiej Brytanii. 

W sumie czterem skazanym Polakom – zatrzymanym w czerwcu ubiegłego roku – udało się nielegalnie wwieźć do Wielkiej Brytanii przynajmniej 68 imigrantów z Bliskiego Wschodu, Afryki Północnej i Azji.

Polscy kierowcy wpadli podczas kontroli rentgenowskiej towaru znajdującego się w ich przyczepach. Kontrola ujawniła wówczas, że imigranci wśród których byli zarówno mężczyźni jak i kobiety oraz dzieci byli upychani w lodówkach znajdujących się na przyczepach TIRów należących do Polaków.

Jak się również okazało podczas śledztwa, polscy kierowcy pobierali ogromne opłaty za przewiezienie imigrantów na Wyspy Brytyjskie. Zyski Polaków wahały się od 1000 do ponad 17 tysięcy funtów od jednego imigranta.

Przypadek polskich kierowców sprawił, że brytyjski sędzia stwierdził, iż ta sprawa pokazuje jak duża jest potrzeba uszczelnienia granic Wielkiej Brytanii.

 – Skuteczna kontrola graniczna jest jednym ze sposobów, dzięki którym Wielka Brytania może najpierw zdecydować, czy chce pozwolić danym osobom na przekroczenie jej granic czy nie. Po drugie pozwala ona na uniemożliwienie dotarcia do nas osób, które stwarzają niebezpieczeństwo dla reszty społeczeństwa – powiedział sędzia ogłaszając wyrok.

Na pięć lat pozbawienia wolności zostali skazani Dariusz M., Dariusz D., Grzegorz Cz. i Radosław Ć.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:


bh, źródło: sky.com

Zobacz również