Nikt nie wiedział. Prawdę o Szariku z „Czterech pancernych” ukrywano przez lata

Nikt nie wiedział. Prawdę o Szariku z „Czterech pancernych” ukrywano przez lata Źródło: Plotki Rozrywka YouTube.com

"Czterech pancernych i pies" to serial kultowy i wiele osób z zapartym tchem śledziło przygody dzielnej załogi Rudego 102. Chociaż to właśnie aktorzy wcielający się w główne role byli obiektem westchnień, to równie popularny był sam tytułowy pies. Większość widzów nie ma jednak pojęcia o kilku faktach dotyczących futrzastego towarzysza Janka.

Serial "Czterech pancernych i pies" pojawił się na ekranach telewizorów po raz pierwszy w 1966 roku, jednak do tej pory ma swoje wierne grono fanów, którzy chętnie na nowo przeżywają niebezpieczne przygody sympatycznej załogi czołgu. Dzielny i wierny pies często ratujący ich z opresji również był ulubieńcem widzów, ale nikt nie wiedział, jaka jest prawda na jego temat. 

Serial "Czterech pancernych i pies" do dziś jest wielkim hitem

"Czterech pancernych i pies" nadal gromadzi przed telewizorami wielu widzów, którzy pomimo tego, że znają przygody Janka Kosa i jego psa Szarika, chętnie zasiadają przed ekranami. To jak wielkim hitem do dziś jest produkcja obrazuje chociażby fakt, że na YouTubie wciąż można znaleźć nowe produkcje dotyczące serialu. Zajmują się nim nawet kanały takie jak Plotki Rozrywka, który raczej z polską kinematografią nie ma zbyt wiele wspólnego. Po premierze serialu na polskich podwórkach zaroiło się od Szarików, jednak fani walecznego psa nie mieli pojęcia o kilku ważnych faktach na temat swojego ulubieńca.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Szarików było więcej niż jeden

Wszyscy, którzy myśleli, że Szarik grany był przez jednego psiego aktora są w dużym błędzie. W rzeczywistości w role towarzyszy dzielnej załogi "Rudego 102" wcielały się aż trzy psy, a jeden z nich wręcz nie znosił Janusza Gajosa. Najczęściej to właśnie jego, psa o imieniu Trymer, można było oglądać na ekranie. W jednej ze scen, gdzie konieczne było polizanie dłoni Janka Kosa przez zwierzaka, charakteryzator zdecydował się na posmarowanie ręki aktora koglem-moglem, aby pies wykonał scenę. To jednak nie wszystko. Trymer nie nadawał się również do części scen i wtedy zastępował go inny pupil obecny na planie.

Dzisiaj grzeje: 1. Wszyscy mieli nadzieję na szczęśliwy finał. Niestety, mamy potwierdzenie, nie żyje

2. Objawy i przyczyny niedoboru witaminy B12. Bez niej nasz organizm nie może sobie poradzić

3. Najbliższa współpracownica Agaty Dudy przypadkiem się wygadała? Ujawniła jej ogromną tajemnicę

Każdy z psich aktorów przeznaczony był do innych scen

"Czterech pancernych i pies" nie mogli pochwalić się budżetem na efekty specjalne, lecz mimo tego serial obfitował w niebezpieczne sytuacje. I to właśnie w tych scenach możemy oglądać psa o imieniu Atak. Charakteryzował się on większą agresywnością i lepiej wypadał w ujęciach tego typu. Trzeci pupil wcielający się w Szarika miał na imię Spik. Charakteryzatorzy starali się, aby wszystkie psy wyglądały niemalże identycznie, dlatego tak trudne jest dostrzeżenie różnicy pomiędzy nimi. Nawet najwięksi fani często nie wiedzą o tych faktach dotyczących towarzysza załogi "Rudego 102".

Najlepsze newsy dnia:

  1. Potwierdzono najczarniejszy scenariusz. Modlitwy nie wystarczyły, nie żyje
  2. Policja podała alarmujące informacje. Nie żyją 52 osoby, ponad 700 rannych
  3. Ogromne zagrożenie dla osób urodzonych w latach 60. i wcześniej. Najbliższe dni będą najgorsze
  4. Śmierć w rodzinie Wałęsów przyszła nagle, bez ostrzeżenia. Śledczy ustalili czy popełnił samobójstwo
  5. Mocne starcie Magdaleny Ogórek z posłanką na antenie TVP Info. "Wymaga tego podstawowy szacunek"

Źródło: Onet / WP 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News