Czołowy polityk AfD sprzedaje nazistowskie ordery ze swastykami

Czołowy polityk AfD sprzedaje nazistowskie ordery ze swastykami Źródło: źródło: flickr.com, wikimedia.org

Okazuje się, że jeden z najbardziej znanych polityków eurosceptycznej i antyimigranckiej partii Alternatywa dla Niemiec (AfD) sprzedaje oryginalne nazistowskie ordery. Rudolf Müller, bo nim mowa, prowadzi antykwariat, w którym oprócz odznak łatwo można wejść w posiadanie innych rzeczy z czasów II WŚ.

Müllerem, który jest liderem wyborczej listy w Kraju Saary, zainteresowały się niemieckie media. Sprawę nagłośniono po tym, jak jeden z dziennikarzy bez problemów kupił w antykwariacie polityka order ze swastyką i banknoty, którymi posługiwali się w obozach koncentracyjnych więźniowie.

Teraz Müller może trafić do więzienia, bowiem niemieckie prawo zabrania handlowania nazistowskimi symbolami. Członek AfD tłumaczy jednak, że nie zajmuje się reklamowaniem orderów nazistów, więc nie ma mowy o żadnym złamaniu prawa.

Co więcej, sprzedaje je z zaklejonymi swastykami, a sprzedawać ma tylko wtedy, kiedy ktoś konkretnie zapyta o taki właśnie przedmiot. Najczęściej mają to być nie Niemcy, a Francuzi czy Amerykanie.

Sprawie przyjrzą się teraz śledczy z Kraju Saary, którzy wykażą, czy Rudolf Müller łamie niemieckie prawo. Polityk AfD, mimo zagrożenia procesem sądowym, nie zamierza wstrzymywać sprzedaży. Twierdzi, co prawda, że "politykowi AfD rzeczywiście trochę nie wypada zajmować się takimi rzeczami", ale zapewnia, że nie ma żadnych "wątpliwości natury etycznej".

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie:

źródło: rmf24.pl pt
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News