Człowiek-motyl znowu w akcji: Kobiety, nie macie żadnych praw w Kościele

Człowiek-motyl znowu w akcji: Kobiety, nie macie żadnych praw w Kościele Źródło: fot. facebook.com/pawelhajncel

Paweł Hajncel, znany jako człowiek-motyl pojawiający się każdego roku na łódzkich procesjach Bożego Ciała, tym razem postanowił zamanifestować w obronie praw kobiet w Kościele.

Hajncel, który w ubiegłych latach pojawiał się na łódzkich procesjach Bożego Ciała w stroju motyla lub Jezusa, tym razem przebrał się za kobietę. Jak podkreślił łódzki performer, w tym roku jego wystąpienie jest poważne, ponieważ dotyka poważnego tematu. transparent, który przyniósł ze sobą głosił "Kobiety, nie macie żadnych praw w Kościele".

Jak powiedział w rozmowie z jedną z łódzkich gazet,  chce zwrócić uwagę na to jak Kościół podchodzi do sprawy aborcji i że "kobiety muszą prać gacie, piec serniki i sprzątać, a nie mogą pełnić żadnych funkcji".

W ubiegłym roku łódzki performer przebrał się za Jezusa i siedząc na turystycznym krzesełku, popijając kawę pozdrawiał maszerujących ulicą ludzi. Natomiast w 2014 roku, Hajncel został zaatakowany przez uczestników procesji i potraktowany gazem łzawiącym. Łodzianin ma również na swoim koncie procesy o obrazę uczuć religijnych.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News