Piotr Cykowski, członek zarządu Komitetu Obrony Demokracji został wygwizdany przez tłum podczas sobotniego marszu zorganizowanego przez KOD. Zebranym manifestantom nie spodobała się jego krytyka pod adresem poprzedniego obozu władzy. 

Podczas przemówień w ramach organizowanego przez Komitet Obrony Demokracji marszu, głos zabrał jeden z członków zarządu organizacji opozycyjnej – Piotr Cykowski, który jednocześnie jest działaczem LGBT. Słowa Cykowskiego nie zostały jednak zbyt dobrze przyjęte przez zgromadzony przed sceną tłum, ponieważ skrytykował on rządy Platformy Obywatelskiej.

 – Nie jesteśmy jak politycy PiS, którzy odwracają oczy i uważają, że mniejszości (seksualnych – przyp. red.) nie ma. Ale chcę powiedzieć również, że nie jesteśmy jak PO, które przez osiem lat nie potrafiło ochronić praw człowieka przed nienawiścią – powiedział Cykowski.

Po tych słowach działacza KOD i LGBT natychmiast rozległy się gwizdy dezaprobaty i buczenie.

 – Wiem, że wam się to nie podoba! – próbował odpowiedzieć na gwizdy tłumu Cykowski.

Wcześniej, Cykowski napisał na jednym z portali społecznościowych, że jego udział w marszu KOD to nie tylko wyraz poparcia dla Trybunału Konstytucyjnego, trójpodziału władzy i niezależności sądów, ale także wyraz solidarności z pobitymi na ulicy imigrantami, znieważanymi Romami oraz zastraszanymi organizacjami broniącymi mniejszości seksualnych.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO

bh, źródło: twitter

...

Zobacz również