Częstochowa stała się miejscem bulwersującego wypadku. Wiceprezydent miasta prawdopodobnie odpowiada za potrącenie 10-latka, który teraz przebywa w szpitalu pod obserwacją lekarzy.

Częstochowa wielu Polakom kojarzy się tylko z Jasną Górą, jednak tak jak w innych polskich miastach, tak i w tym miejscu dochodzi do sytuacji, które potrafią wstrząsnąć całym krajem. W czwartkowy wieczór doszło do strasznego wypadku.

Kierowca toyoty początkowo zatrzymał się przed znakiem stop, aby przepuścić grupę rowerzystów. Jednak w pewnym momencie nieoczekiwanie ruszył, potrącając 10-letniego chłopca. Po zderzeniu z małym rowerzystą ruszył dalej nawet nie sprawdzając, czy chłopczykowi stała się krzywda.

Częstochowa: wiceprezydent miasta potrącił dziecko?

Dzięki świadkom całego zdarzenia oraz kierowcy jadącego za toyotą, który wszystko nagrywał kamerą, bardzo szybko udało się ustalić tożsamość osoby, do której należy samochód. Według ustaleń śledczych jest nim wiceprezydent miasta Mirosław S., który jest członkiem partii SLD.

W czwartek po wypadku nie udało się zastać mężczyzny w mieszkaniu, jednak teraz policji udało się go znaleźć. Podejrzany został zatrzymany, a badanie alkomatem wykazało 1 promil alkoholu we krwi. Polityk „w związku ze zdarzeniem drogowym, którego był uczestnikiem” wziął urlop na żądanie, jednak jak podaje częstochowski magistrat, Mirosław S. został pozbawiony swojej funkcji, a jego obowiązki przejęły inne osoby.

Aktualnie sprawdzane jest, czy polityk faktycznie siedział za kółkiem swojego samochodu tego felernego dnia. Jak na razie śledztwo cały czas jest w toku.

Chłopiec, który został potrącony, nadal przebywa w szpitalu. 10-latek przeszedł szereg badań, które miały ustalić obrażenia, jakie odniósł. Na szczęście jego stan jest dobry, a życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Mimo to lekarze wciąż prowadzą rutynową obserwacją jego stanu zdrowia.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Beata Szydło nie zamierza się tłumaczyć! Zrobiła wszystko, by to ukryć
  2. Będzie dymisja w rządzie PiS! Morawiecki wściekły na ministra
  3. Żona oskarżonego o pedofilię Piotra T. przerywa milczenie. Szokujące zeznania

Groźne wypadki znanych Polaków [ZDJĘCIA]


10 niewyjaśnionych śmierci w III RP [ZDJĘCIA]

źródło: natemat.pl

ŹRÓDŁOnatemat.pl

Redaktor portalu Pikio.pl. Absolwent ratownictwa medycznego na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie. Człowiek ciekawy świata, komentujący to, co go otacza.