Widok grobu Czesława Niemena jest przytłaczający. Wszystko 17 lat po jego śmierci

Widok grobu Czesława Niemena jest przytłaczający. Wszystko 17 lat po jego śmierci Źródło: Снимка на Чеслав Немен, по време на изпълнение от XIII-тия фестивал за полски песни в Ополе./Гражина Рутовска, Archiwum Grażyny Rutowskiej, sygnatura: 40-9-144-9/ Wikipedia/creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/deed.pl

Czesław Niemen odszedł 17 lat temu. Jeden z najbardziej znanych polskich muzyków spoczywa na warszawskich Powązkach, a widok jego grobu jest poruszający.

Czesław Niemen, a tak naprawdę Czesław Juliusz Niemen-Wydrzycki był jednym z najbardziej rozpoznawalnych muzyków, który występował na polskiej scenie muzycznej. Pomimo upływu lat jego największe przeboje wciąż cieszą się popularnością, a wiele z nich wykonywanych jest przez młodych artystów, przypominając, jak wielką wartość za sobą niosły. 

Czesław Niemen odszedł 17 lat temu

Czesław Niemen przez wiele lat chorował na nowotwór układu chłonnego. Polski muzyk próbował leczyć go za pomocą medycyny naturalnej, niestety nie udało się i 17 stycznia 2004 zmarł w Centrum Onkologii w Warszawie. Czesław Niemen odszedł z powodu powikłań związanych z zapaleniem płuc, na które zapadł podczas pobytu w placówce. 

Ostatnią wolą Czesława Niemena było to, aby po śmierci jego ciało zostało skremowane. Kilkanaście dni po śmieci, bo już 30 stycznia urna z prochami spoczęła w katakumbach na Cmentarzu Powązkowskim. Na pogrzebie muzyka pojawiło się około 3 tysięcy żałobników, którzy chcieli pożegnać ulubionego artystę. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Widok grobu Czesława Niemena jest przytłaczający

Grób Czesława Niemena został odwiedzony przez twórców kanału Niezapomniani, który można oglądać na platformie YouTube. Pokazany został w całej okazałości. Prosty napis informuje, że właśnie w tym miejscu znajduje się urna z ciałem Czesława Niemena. Odwiedzający mogą także przeczytać niezwykle przytłaczający napis "I nie żal nic. I żal tak wiele". Są to słowa z piosenki "Spodchmurykapelusza", którą wykonywał Czesław Niemen. 

Dzisiaj grzeje: 1. Tadeusz Rydzyk stanie przed sądem? Jest akt oskarżenia

2.Szumowski chce zrezygnować z funkcji ministra zdrowia? Zaskakujące doniesienia

Pod płytą znajduje się wiele kwiatów i świeczek, świadczących, że fani wciąż pamiętają o muzyku. Wszyscy, którzy chcieliby odwiedzić grób jednego z najważniejszych polskich muzyków, by oddać mu hołd, przypominamy, że Czesław Niemen spoczywa w katakumbach, rząd 99-3 na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie. 

uploaded

fot. screen Niezapomniani/YouTube

Najlepsze newsy dnia:

  1. Cudowny przepis na pierogi po polsku, pyszniejsze niż ruskie. Tajemnicą jest obłędny farsz
  2. Ukochana Grzegorza Krychowiaka nie próżnuje. Nie tak dawno pokazywała biust, dzisiaj czaruje nogami (FOTO)
  3. Tragiczne informacje obiegły media. Nie żyje Jerzy Kutkowski
  4. Ministerstwo apeluje do wszystkich Polaków. Duża pomoc całkowicie za darmo
  5. IMGW pilnie ostrzega Polaków. Duże niebezpieczeństwo w weekend, możliwe trąby powietrzne
  6. Wstrząsające nagranie z monitoringu windy. Kamera nagrała, co babcia robi biednemu dziecku

źródło: YouTube

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News