Czesi mają za złe Polakom, że ich rząd wyłamał się z postanowień ustalonych przez Grupę Wyszehradzką. Węgry, Słowacja, Czechy i Polska miały solidarnie sprzeciwiać się obowiązkowym kwotom imigrantów, a tylko nasz kraj zagłosował inaczej. Minister Piotrowska twierdzi, że Polska jest przeciwko, ale głosowała w ten sposób w imię solidarności europejskiej.

W czeskiej, węgierskiej i słowackiej części sieci jest bardzo gorąco. Komentarze internautów, w których stwierdzają, że zostali zdradzeni mają najwyższe oceny spośród wszystkich. W dyskusjach na jednym z największych portali w Czechach idnes.cz czytamy najpopularniejsze komentarze:

„dnes to Poláci těžce zabili ……ale planeta ještě neexpolodovala, snad se pod vedením Orbána naše malé středoevropské státečky dobytkům z EU vzepřou ….” – Polacy zabili sojusz, ale nadal jest jeszcze szansa. Pod wodzą Orbana nasza małe państwa środkowoeuropejskie mogą się oprzeć…

Hm, prodejní Poláci….jako vždy” – Polacy sprzedawczykami, jak zawsze.

hmm, docela mě budou dnes zajímat reakce z polských serverů – myslím si, že spousta obyčejných Poláků se dnes bude hustě stydět za svoji lokajskou vládu.- smutné u národa, který v 17. století vyhnal pod vedením Sobieského od Vídně stotisícovou armádu musulmanů pod vedením Kary Mustafy” – reakcje w polskim internecie są interesujące. Myślę, że wielu zwykłych Polaków jest bardzo zawstydzonych tym co się stało. Smutne dla narodu, który pod wodzą Sobieskiego w XVII wieku pokonał muzułmanów pod Wiedniem.

Poláci nás podrazili, už není V4 ale jen V3!” – Polacy nas zdradzili, już nie ma V4 tylko V3 (chodzi o Grupę Wyszehradzką złożoną z Polski, Węgier, Słowacji i Czech).

1938, 1968, 2015 vždy když jde do úzkých tak Poláci stojí proti nám” – w 1938, 1968, 2015… zawsze, gdy jesteśmy w trudnej sytuacji, Polacy dołączają do naszych wrogów

Poláci už to avizovali ráno a nedivte se jim. Už mnohokrát v dějinách prokázali, že pro peníze by prodali i svou matku” – Polacy już rano to ogłosili, nie byłem zaskoczony. Wiele razy już udowodnili, że za pieniądze sprzedaliby swoje matki.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

Polecamy subskrybować kanał Pikio TV na Youtube co można zrobić pod tym LINKIEM

Zobacz również