Jak donosi tygodnik „ABC”, część posłów Polskiego Stronnictwa Ludowego zamierza w najbliższym czasie zmienić partyjne barwy i zasilić obóz rządzący. Powodem odejścia ludowców ze swojej partii ma być m.in. szef PSL, któremu zarzucana jest niekompetentność w kierowaniu partią. 

Według ustaleń „ABC” rozmowy pomiędzy częścią posłów PSL a formacją Jarosława Kaczyńskiego trwają już od początku marca bieżącego roku. Mówi się o 10 lub nawet 15 posłach, którzy mieliby zasilić grono parlamentarzystów obozu władzy.

Jak przekonuje jeden z ważnych polityków Polskiego Stronnictwa Ludowego, powodem kryzysu w partii jest postać szefa ludowców, Władysława Kosiniaka-Kamysza, który nie potrafi zarządzać formacją i nie ma posłuchu wśród jej członków.

 – Władek to żaden wódz. Brakuje mu siły i posłuchu w terenie. Niczego konkretnego nie zaproponował, a kolejne miesiące mijają – powiedział tygodnikowi jeden z najważniejszych polityków PSL.

Inni posłowie PSL, którzy również chcą zachować anonimowość, oświadczyli dziennikarzom, że chęć odejścia z partii kilkunastu posłów i przejścia do PiSu to konsekwencja tego, iż „PSL zawsze żył dobrze z władzą. Jak nie w koalicji, to przynajmniej z paktem o nieagresji” czego aktualnie nie ma.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


bh, źródło: tygodnik ABC / rmf24

...

Zobacz również

Zobacz również