Część posłów PSL planuje przejść do PiSu

Część posłów PSL planuje przejść do PiSu Źródło: fot. pis.org.pl/wikimedia

Jak donosi tygodnik "ABC", część posłów Polskiego Stronnictwa Ludowego zamierza w najbliższym czasie zmienić partyjne barwy i zasilić obóz rządzący. Powodem odejścia ludowców ze swojej partii ma być m.in. szef PSL, któremu zarzucana jest niekompetentność w kierowaniu partią. 

Według ustaleń "ABC" rozmowy pomiędzy częścią posłów PSL a formacją Jarosława Kaczyńskiego trwają już od początku marca bieżącego roku. Mówi się o 10 lub nawet 15 posłach, którzy mieliby zasilić grono parlamentarzystów obozu władzy.

Jak przekonuje jeden z ważnych polityków Polskiego Stronnictwa Ludowego, powodem kryzysu w partii jest postać szefa ludowców, Władysława Kosiniaka-Kamysza, który nie potrafi zarządzać formacją i nie ma posłuchu wśród jej członków.

 - Władek to żaden wódz. Brakuje mu siły i posłuchu w terenie. Niczego konkretnego nie zaproponował, a kolejne miesiące mijają - powiedział tygodnikowi jeden z najważniejszych polityków PSL.

Inni posłowie PSL, którzy również chcą zachować anonimowość, oświadczyli dziennikarzom, że chęć odejścia z partii kilkunastu posłów i przejścia do PiSu to konsekwencja tego, iż "PSL zawsze żył dobrze z władzą. Jak nie w koalicji, to przynajmniej z paktem o nieagresji" czego aktualnie nie ma.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO

bh, źródło: tygodnik ABC / rmf24

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News