Robert Biedroń to jeden z popularniejszych polityków, którzy nie zasiadają obecnie w sejmie. Prezydent Słupska ma w internecie oraz swoim mieście masę zwolenników, jednak nie brakuje również przeciwników Biedronia.

W Słupsku pojawiła się inicjatywa dotycząca referendum, w którym omawiane miałyby być trzy kwestie, w tym odwołanie Roberta Biedronia.

– Mam nadzieję, że tym razem będziemy mogli w jakiś sposób ochronić Słupsk przed panem Biedroniem – mówi inicjator ruchu, Grzegorz Kundla. Skąd próba przedsięwzięcia tak drastycznych kroków?

– Ostatnio pada bardzo dużo zarzutów marnotrawienia pieniędzy, wydawania na jakieś wycieczki, wyzywania ludzi od terrorystów, czyli katolicy są terrorystami – tłumaczy Kundla.

Kundlowi oraz jego zwolennikom nie podoba się także strefa płatnego parkowania. Jego zdaniem wystarczy, że zapłacić trzeba już za benzynę.

– Płacimy za płatne parkowanie, wlewając paliwo do naszych zbiorników i to nas upoważnia do poruszania się i postoju na miejscach parkingowych niestrzeżonych w Słupsku i w innych miastach – mówi.

Trzeci pomysł dotyczy likwidacji straży miejskiej. To inicjatywa popularna w bardzo wielu miastach w Polsce. Po wpisaniu w wyszukiwarce facebooka „Zlikwidować straż miejską w (tu wstaw nazwę miasta)” odnajdziemy fanpage dla ogromnej liczby polskich miejscowości.

– 90 procent społeczeństwa otarło się o bezczelność i arogancję straży miejskiej. Trzeba z tym skończyć. Te pieniądze trzeba przeznaczyć na policję, na szkoły, które są teraz zamykane – dodał Grzegorz Kundla, choć nie przedstawił źródła tej statystyki.

 

...

Zobacz również