Rząd PiS upadnie? Ujawniono właśnie gigantyczną aferę!

Rząd PiS upadnie? Ujawniono właśnie gigantyczną aferę!

Duże problemy mogą czekać Prawo i Sprawiedliwość z powodu nowo ujawnionej afery. Na jaw zaczynają wychodzić niewygodne informacje, które mogą okazać się gwoździem do trumny PiS podczas nowej kampanii wyborczej. W sprawę zamieszane są ogromne pieniądze oraz Polski Czerwony Krzyż.

Istnieją doniesienia mówiące o wykorzystywaniu przez PiS pieniędzy z Polskiego Czerwonego Krzyża w celach finansowania kampanii wyborczych. Jeszcze w lutym tego roku, radny PiS Jerzy G., usłyszał zarzut przywłaszczenia ponad 500 tys. złotych ze sprzedaży zbiórki odzieży, zorganizowanej przez Polski Czerwony Krzyż we Wrocławiu. W tej samej sprawie zatrzymano jeszcze cztery inne osoby.

Czy kradzież pieniędzy miała miejsce?

Jak można było przeczytać w "Wyborczej", możliwe, że środki przekazywano m.in. na wyborcze konto szefowej MEN, Anny Zalewskiej, a także posłowi Piotrowi Babiarzowi. Mimo, iż sam prokurator krajowy, Bogdan Święczkowski, zaprzeczył powiązaniom Prawa i Sprawiedliwości z daną sytuacją, pojawiają się głosy nawet kilku osób, które twierdzą inaczej. Ich zdaniem wyprowadzanie pieniędzy z PCK przez PiS miało miejsce. Podobno śledczy mieliby być w posiadaniu materiałów wyborczych znalezionych w dolnośląskiej siedzibie PCK, a większość z nich miałaby pochodzić z 2014 roku gdy o mandat do Sejmiku Województwa Dolnośląskiego starał się Jerzy G. Kierując się "dobrem śledztwa", rzeczniczka prokuratury Małgorzata Klaus odmówiła komentarza w tej sprawie. Wg informacji podanych przez "Gazetę Wyborczą", takie działania mają mieć związek z dwojgiem prokuratorów, którzy swoje stanowiska mieli otrzymać dzięki PiS. Wysokich rangą polityków nie przesłuchano.

Czy Polski Czerwony Krzyż jest organizacją pozarządową?

PCK to stowarzyszenie krajowe Czerwonego Krzyża Rzeczypospolitej Polskiej w rozumieniu Konwencji Genewskich o ochronie ofiar wojny z dnia 12 sierpnia 1949 roku oraz Protokołów dodatkowych do tych Konwencji z dnia 8 czerwca 1977 roku. Polski Czerwony Krzyż jest najstarszą w Polsce organizacją pozarządową. Powstał w 1919 roku i zajmuje się m.in. szkoleniem drużyn sanitarnych, zbiórką odzieży, organizacją honorowego krwiodawstwa, szerzeniem działań humanitarnych czy zapobieganiem chorobom cywilizacyjnym oraz zakaźnym. Czy PiS odpowie za podejrzane działania? Kampanie wyborcze Prawa i Sprawiedliwości nie należą do akcji humanitarnych. No chyba, że rząd tak właśnie to klasyfikuje. ZOBACZ TAKŻE:
    1. Zdjęcie nagiej Angeli Merkel podbija internet. (foto+18)
    2. Wstrząsające. Ujawniono nieznaną wcześniej ofiarę katastrofy smoleńskiej
    3. Klapa PiS. Z obiecanych emerytur nici, nikt nic nie dostanie
    Następny artykuł