czerwone plamki na skórze pokryły ciało
SWNS Rachel Havens
Mateusz Sidorek - 22 Maja 2020

Zauważyła u córki dziwne, czerwone plamki. Szybko pokryły prawie całe ciało, w szpitalu lekarze załamali ręce

Gdy u dziewczyny pojawiły się czerwone plamki na skórze, matka zabrała ją do szpitala. Po badaniu lekarze zdiagnozowali u niej poważną chorobę. Rodzice 13-latki uważają, że schorzenie może mieć związek z koronawirusem. Dramatyczną sytuację, w jakiej znalazła się rodzina, opisał serwis Daily Mirror.

Czerwone plamki na skórze były w przypadku 13-latki dopiero zapowiedzią bardzo poważnej choroby. Stan zdrowia dziewczynki był na tyle ciężki, że wymagana była hospitalizacja. Okazało się, że schorzenie może być efektem innej choroby. Matka opublikowała zdjęcie córki, aby ostrzec innych rodziców.

kot się schowałWiększość osób nie wierzy, że na zdjęciu ukrywa się kot. Zagadka dla wyjątkowo spostrzegawczychCzytaj dalej

Po tym, jak u dziewczyny wystąpiły czerwone plamki na skórze, 13-latka trafiła do szpitala. Jednak problemy skórne nie były jedynymi objawami. Zaobserwowano również ostry ból oraz stan zapalny narządów wewnętrznych. Wreszcie lekarze przedstawili rodzicom dziewczyny smutną diagnozę. Okazało się, że 13-letnia Grace cierpiała na HSP. Plamica Schönleina-Henocha atakuje głównie drobne naczynia krwionośne.

Czerwone plamki na skórze były objawem poważnej choroby

Czerwone plamki na skórze to jeden z objawów Plamicy Schönleina-Henocha. Na HSP najczęściej cierpią dzieci poniżej 10. roku życia. Chociaż choroba przeważnie ma łagodny przebieg, 13-letnia Grace miała już poważne powikłania związane z narządami wewnętrznymi. Gdy wystąpiły u niej ostry ból, podjęto decyzję o hospitalizacji dziewczyny. Jej rodzice obawiają się, że ma to związek z wirusem.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Porwanie dziecka, porażający finałPorwali ich syna, gdy miał 2 lata. 32 lata później porażająca prawda wyszła na jaw, finał sprawy wyciska łzy z oczuCzytaj dalej

Rodzice 13-latki obawiają się, że czerwone plamki na skórze Grace, które pojawiły się po zachorowaniu na HSP, pojawiły się w wyniku zachorowania na COVID-19. Rachel i Justin podejrzewają, że dziewczynka mogła wcześniej zarazić się koronawirusem. Para wykonała już testy na obecność SARS-CoV-2 i czeka na wyniki. Podczas pobytu w szpitalu stan Grace bardzo się pogorszył.

Dzisiaj grzeje:

1. Rząd nagle znosi kolejny uciążliwy zakaz. Wiele osób odetchnie z ulgą

2. Niewyobrażalna tragedia, babcia znalazła ciało 5-letniej wnuczki. Media dotarły do porażających szczegółów

Według brytyjskich mediów czerwone plamki na skórze towarzyszące chorobie HSP mogły być związane z koronawirusem. Zdaniem niektórych COVID-19 mógł sprawić, że schorzenie przebiegało z występowaniem silniejszych objawy w przypadku Grace. Przez pewien czas 13-latka musiała być karmiona drogą pozajelitową. Ostatecznie lekarze pomogłi dziewczynie wrócić do zdrowia. Matka pacjentki opublikowała zdjęcie córki, aby rodzice nie ignorowali żadnych zmian u swoich pociech. Niedawno opisaliśmy inną historię mężczyzny, który trafił do szpitala po zarażeniu się SARS-CoV-2.

Pikio.pl portal rozrywkowo informacyjny

źródło: SWNS Rachel Havens

Najlepsze newsy dnia:

  1. O2: Koronawirus mutuje? Chińscy naukowcy zauważyli nowe objawy choroby
  2. Smutna wiadomość dotarła do polskich mediów. Nie żyje prawdziwa legenda. Przegrała z groźną chorobą
  3. Premier Morawiecki zapowiedział zniesienie nakazu noszenia maseczek. Polacy czekali na tę wiadomość
  4. Zauważyła u córki dziwne, czerwone plamki. Szybko pokryły prawie całe ciało, w szpitalu lekarze załamali ręce
  5. Skandaliczna sytuacja na myjni w polskim mieście. Kobieta zamiast samochodu myła psa, uciekła przed policją
  6. Przekomiczna pomyłka Lidla. Dowiesz się jaką nazwą podpisali agrest i nie wytrzymasz ze śmiechu

nauczycielka uwiodła uczniaNauczycielka uwiodła i wykorzystała 14-latka. Skandaliczna reakcja wstrząsnęła polską miejscowościąCzytaj dalej

Źródło: Daily Mirror

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News