Czerniak stwarza ogromne zagrożenie.
pikio.pl
Jakub Kossakowski - 29 Maja 2020

Ministerstwo Zdrowia przekazało pilny komunikat. Ogromne niebezpieczeństwo, trzeba bardzo uważać

Ministerstwo Zdrowia na bieżąco ostrzega o zagrożeniach, które mogą mieć fatalny wpływ na nasze zdrowie. Ostatni komunikat, który resort zamieściła na swoim Twitterze, dotyczy poważnej choroby, którą jest czerniak. Czego możemy dowiedzieć się z komunikatu?

Nie da się ukryć, że czerniak to niezwykle niebezpieczna choroba, na którą umiera coraz więcej osób na całym świecie. Ministerstwo Zdrowia postanowiło ostrzec przed nim wszystkich Polaków. W swoim komunikacie wskazali co może zwiększyć ryzyko zachorowania.

Marcin Prokop z żonąŻona Marcina Prokopa kradnie serca. Trudno znaleźć kobietę, która dorówna jej naturalnym pięknemCzytaj dalej

Ministerstwo Zdrowia ostrzega - czerniak to ogromne zagrożenie

Nie da się ukryć, że Ministerstwo Zdrowia podczas pandemii zmaga się z ogromnymi trudnościami. Jakiś czas temu wspominaliśmy o ważnym komunikacie dotyczącym obostrzeń. Należy jednak pamiętać, że Polacy wciąż chorują na inne przypadłości. Jedną z poważniejszych jest czerniak. Nowotwór skóry jest niezwykle niebezpieczny, w związku z tym Ministerstwo Zdrowia zdecydowało się przestrzec przed tym zagrożeniem w pilnym komunikacie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Youtuberzy oddali syna przez chorobęSkandal w internecie, znana para oddała adoptowanego syna. Wszystko przez jego chorobę, internauci są oburzeniCzytaj dalej

Co możemy wyczytać w komunikacie?

Czerniak jest najgroźniejszą odmianą nowotworu skóry, którą wywołuje ekspozycja na promieniowanie UV. Im większa jest jego dawka, tym bardziej wzrasta szansa na pojawienie się choroby. Zgodnie z informacjami podanymi przez portal Planuj Długie Życie, każda forma opalania jest niezdrowa i może sprawić, że czerniak nas nie ominie. Ministerstwo Zdrowia w swoim komunikacie przestrzegło przed korzystaniem z solariów.

- Światowa Organizacja Zdrowia uznała, że solaria są równie rakotwórcze co palenie czy azbest. Unikaj nadmiernej ekspozycji na promienie słoneczne, szczególnie pomiędzy godziną 11 a 15 - napisało Ministerstwo Zdrowia na swoim Twitterze. To jednak nie jedyna informacja, która została zamieszczona w apelu.

Dzisiaj grzeje:

1. Za plecami Polaków wprowadzono jedną zmianę. Obowiązuje już od poniedziałku, wiele osób może się tęgo zdziwić

2. Zupełnie nowe ognisko koronawirusa w Polsce. Liczba zarażonych gwałtownie wzrosła

Nie da się ukryć, że tego typu komunikaty są niezwykle istotne. Zwłaszcza w okresie kiedy słońce coraz częściej wygląda zza chmur, a dni są cieplejsze. Warto zastanowić się czy chwila przyjemności związana z opalaniem jest warta ryzyka. Czerniak to poważna choroba, a dzienne dawka ekspozycji na promieniowanie UV nie powinna przekraczać 10 minut.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Media obiegła smutna wiadomość. Nie żyje Andrzej Duda, uznany trener i działacz piłkarski
  2. Polski gwiazdor miał poważny wypadek. Ranił drugiego kierowcę. Może trafić na trzy lata do więzienia
  3. Zalewali piękną blondynkę wiadomościami z propozycjami randek. Gdy wyszło na jaw, ile ma lat, złapali się za głowy
  4. Bardzo bolesna strata. Niestety, potwierdzono informacje o śmierci zasłużonego Polaka
  5. Skazali ją na dożywocie za zabicie męża, a i tak otrzyma gigantyczny spadek. Na jaw wyszły porażające fakty
  6. Wyjął 50 zł i zapłacił w restauracji. Nagle kasjer zbladł, bo odkrył prawdę o banknocie

Jajka w ziemiDo dziury w ziemi wrzucił jajka i polał słodkim napojem. Chwilę potem wydarzyło się niebywałe, ciężko uwierzyćCzytaj dalej

Źródło: Twitter

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News