Czereśnie zawitały na bazarach, ale cena zwala z nóg. Droższe niż najlepsze mięso

Czereśnie zawitały na bazarach, ale cena zwala z nóg. Droższe niż najlepsze mięso Źródło: 272447/Pixabay

Czereśnie przebiły truskawki i bób. Dzisiaj ich cena przechodzi wszelkie pojęcie. Chociaż już zawitały na bazarach i straganach w każdym polskim mieście, to niewiele osób będzie stać na to, by je nabyć. Zawrotne ceny powalają na kolana, taniej można nabyć najlepsze mięso.

Czereśnie pojawiły się w sprzedaży i przyprawiły Polaków o zawroty głowy. Ceny są tak wysokie, jak nigdy wcześniej. Wiele osób patrzy na etykietki z ceną za kilogram owoców i nie dowierza. 

Czereśnie, truskawki, bób - ceny owoców i warzyw powalają na kolana

Ledwo informowaliśmy o zawrotnych cenach truskawek i bobu, a teraz pojawiła się kolejna szokująca informacja w sprawie cen czereśni. Chociaż w sprzedaży jeszcze nie ma krajowych czereśni, to można nabyć te z Hiszpanii. Ze względu na obecną sytuację na świecie, spodziewano się, że ceny żywności wzrosną. Jednak ciężko było przewidzieć, że przyjdzie zapłacić aż tyle.

Czereśnie w zawrotnej cenie. Ile zapłacimy za kilogram?

Dziennikarze "Super Expressu" pod lupę wzięli ceny czereśni na warszawskich bazarach. Ceny tych owoców osiągnęły zawrotne ceny. Czereśnie najtaniej można kupić na Hali Mirowskiej, gdzie ich cena waha się od 36 do 39 złotych za kilogram. O ponad 10 złotych więcej, bo 55 złotych za kilogram trzeba zapłacić na bazarze przy rondzie Wiatraczna. Rekordowa cena pojawiła się na bazarze przy ulicy Banacha na warszawskiej Ochocie. Tam za kilogram czereśni trzeba zapłacić 60 złotych. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jak na takie ceny reagują konsumenci? Zdania są podzielone. "Nie kupuję, czekam na polskie czereśni" przekazał mieszkaniec Grochowa, który mógł zakupić czereśnie za 55 złotych za kilogram. Na Ochocie sprzedawca argumentował cenę "mam drogie czereśnie, ale cena jest adekwatna do jakości". Sprzedawcy na Hali Mirowskiej podkreślają, że jeszcze tydzień temu sprzedawali po 70 złotych za kilogram. "Z powodu koronawirusa utrudniony jest transport. A polskich owoców jeszcze nie ma. Czereśnie przyjeżdżają głównie z Hiszpanii" próbują tłumaczyć sprzedawcy. 

Dzisiaj grzeje: 1. Media właśnie ujawniły prawdę. Wiadomo, co dzieje się z Kingą Dudą, mało kto miał pojęcie
2. Mąż prawie zemdlał, gdy zobaczył zdjęcie USG żony. Przypadek jeden na 15 milionów

Polacy drżą z obawy o rosnące ceny żywności. Bez wątpienia sprzedawcy mają rację, że zapłacić musimy więcej ze względu na pandemię koronawirusa i ciężką sytuację dostawców. Niestety, z krajowymi owocami i warzywami nie będzie inaczej. Chociaż nie będziemy musieli dodatkowo płacić za transport, to ceny będą wyższe ze względu na suszę. W tym roku trudno będzie dostać tanie owoce i warzywa. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Popularny olej wycofany z obrotu. Natychmiast go wyrzuć
  2. Piłkarskie jaja w Niemczech. Obrońca podarował piłkę rywalowi, ten nie miał litości (WIDEO)
  3. Nie mamy dobrych wiadomości, zacznie się za kilka godzin. IMGW wydało bardzo poważne ostrzeżenia
  4. Zegar odlicza czas, pozostało go niewiele. Zenek Martyniuk trzyma kciuki za syna
  5. Kobieta podeszła bliżej i zamarła z przerażenia. Natychmiast wezwała służby, straszne znalezisko w Warszawie
  6. 1 łyżeczka miodu przed snem pomaga nawet w zaawansowanych przypadkach. 6 powodów, by zjeść miód przed pójściem spać

źródło: SE

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News