Czyste szaleństwo. Zagraniczne czereśnie tańsze niż polskie

Czyste szaleństwo. Zagraniczne czereśnie tańsze niż polskie Źródło: pixabay.com/StockSnap

Czereśnie, które można zobaczyć na targach, bazarach i na ulicznych stoiskach, osiągają ceny prosto z kosmosu. Absurdalne jest to, że czereśnie z zagranicy są nawet kilkukrotnie tańsze. Bardzo możliwe, że to własnie te Polacy wybiorą na zakupach.

Czereśnie nie są rzeczą, na którą większość Polaków może sobie teraz ot tak pozwolić. Owoce skutecznie odstraszają swoją ceną, ale jest produkt - jest i popyt. Niektórzy tęskniąc za smakiem soczystych słodkich przysmaków są w stanie zapłacić wiele. Szokiem jest, gdy niektórzy dowiadują się, ile czereśnie kosztują za granicą.

Czereśnie na polskim rynku są horrendalnie drogie. Inaczej jest na przykład w Turcji

Porównując ceny sprzed roku, można odnieść nieodparte wrażenie, że dzisiejsza wyprawa na bazarek zdziera Polaków ze złotówek. Niektóre owoce i warzywa są o kilka, a nawet kilkanaście złotych droższe niż dokładnie przed rokiem. Niektórzy śmieją się, że czereśnie zamieniły się w dobro luksusowe - nic bardziej mylnego. Osiągające cenę nawet 35 złotych za kilogram są aktualnie towarem tylko dla "bogatszych".

35 złotych to oczywiście najwyższa cena, jakiej można było się dopatrzeć na niektórych targach. Większość bazarków ma w swojej ofercie te owoce za około 20-25 złotych. To nadal sporo. Wielu kupujących pamięta, że rok temu płacili za nie raptem kilkanaście złotych. Dziś tanio jest jedynie na Broniszach - hurtowa cena za kilogram to 13 złotych (rok temu zaledwie 3,50 złotego). Już w Turcji jest taniej. To z tego kraju importuje się owoce.

Importowane tureckie czereśnie można dostać 2 razy taniej

Czereśnie z gorącej Turcji można dostać w każdym większym supermarkecie już za około 12 złotych za kilogram. Oczywiście każdy sklep może narzucić większą cenę. Uśredniając, 12 złotych to nadal ponad 2 razy mniej niż cena za czereśnie krajowe. Owoce w Turcji sprzedawane są za bezcen, a koszty transportu nie są w stanie odstraszyć handlowców - nadal będą tańsze niż na większości bazarów. Trzeba jednak liczyć się z tym, że owoce nie będą długo cieszyć się trwałością.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Wszystkiemu winna jest pogoda. Susze, które dłuższy czas męczyły plantatorów, a potem liczne przymrozki, przez które drzewka traciły kwiaty, to dwie główne przyczyny takich, a nie innych cen. Czereśni jest w tym roku strasznie mało, a popyt na rynku jest ogromny - sadownicy byli zmuszeni podnieść ceny, by nie być stratnymi nawet na miliony złotych.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Danuta Wałęsa ZMIAŻDŻYŁA Jarosława Kaczyńskiego. Dosłownie zrównała go z ziemią, była BEZLITOSNA. Jej słowa wbiją was w fotel!
  2. Ujawniono SEKRET Joanny Liszowskiej. Miała ROMANS z 16 lat starszym aktorem. Znacie go ze "Świata wg Kiepskich"
  3. Biedronka zmieniła sposób płatności! Starsze osoby mocno się zdziwią
  4. Janowski o nowej odsłonie "Jaka to melodia". Tego się nie spodziewaliśmy
  5. Loska w śpiączce usłyszał o śmierci Kory. Żona zdradziła jego wstrząsającą reakcję
  6. Nie uwierzycie! Tak wygląda grób Przybylskiej prawie 5 lat po jej śmierci

 Źródło: Super Express

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News