Czemu pies się trzęsie? Nie zawsze przez strach

Czemu pies się trzęsie? Nie zawsze przez strach Źródło: pixabay/Sonja-Kalee

Czemu pies się trzęsie? W dzisiejszych czasach traktujemy nasze zwierzęta jak członków rodziny, więc naturalne jest to, że chcemy dla nich jak najlepiej. Gdy widzimy, jak nasz pupil się trzęsie, to nie należy tego ignorować. Nie jest powiedziane, że to tylko przez strach.

Czemu mój pies się trzęsie?

Zapewne każdy, kto posiada psa spotkał się niejednokrotnie z tym zjawiskiem. Co może nam sugerować takie zachowanie psa i jak to rozumieć? Czworonogi nie tylko przez strach dostają drgawek, należy przeanalizować takie zachowanie i dotrzeć do sedna problemu, aby go rozwiązać.

Powodów może być wiele, między innymi to, że jest mu zimno. Psy w ten sposób reagują na niskie temperatury i poprzez trzęsienie się, ogrzewają swoje ciało. Ból jest kolejną przyczyną na takie zachowanie, zazwyczaj psy w ten sposób chcą nam zakomunikować to, że cierpią i potrzebują pomocy. Często nasi pupile się czegoś boją, czują lęk. Zazwyczaj wtedy chowają się za swoich właścicieli i zaczynają się trząść w obawie przed zagrożeniem. Najgorszą możliwą opcją jest to, że Twój pies cierpi na choroby narządów wewnętrznych, często cukrzyca bądź schorzenia nerek prowadzą do drgawek. Kolejną możliwością jest zatrucie pokarmowe, wtedy dochodzą jeszcze obfite wymioty i nudności. 

Pomoc dla trzęsącego się psa

Czemu pies się trzęsie? Nie należy bagatelizować takich objawów. Jeśli nie jesteśmy pewni, co do przyczyny drgawek naszego czworonożnego przyjaciela, należy jak najszybciej udać się do pobliskiego weterynarza. Szczególnie, jeśli nie pierwszy raz zdążyliśmy zaobserwować takie zachowanie. Naturalną reakcją będzie chęć niesienia pomocy, przecież pies często jest traktowany jako członek rodziny. 

W przypadku zalęknionego psa najlepszym rozwiązaniem byłoby zapisanie go na specjalnie szkolenie, które by zniwelowało drgawki, a z czasem całkowicie usunęło problem z życia czworonoga. 

Źródło: sklepzoologicznyblog

 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News