Połączenie czekolady z popularnym napojem daje niesamowite efekty. Spróbuj koniecznie, a od razu poczujesz różnicę

Połączenie czekolady z popularnym napojem daje niesamowite efekty. Spróbuj koniecznie, a od razu poczujesz różnicę Źródło: unsplash/Charisse Kenion/

Czekolada połączona z popularnym napojem może być dla wszystkim sporym zaskoczeniem, ale taki duet daje niebywałe efekty i to w zdumiewającym tempie. Koniecznie wypróbuj.

Czekolada, choć uchodzi za najlepszy przysmak, najczęściej jest stawiana w złym świetle, jako prawdziwa bomba kaloryczna. Oczywiście, nadmierne spożycie nawet najlepszej jakości czekolady może skutkować szybkim przybieraniem na wadze. Natomiast jedna kostka gorzkiej, ponad 70 % czekolady dziennie jest wręcz wskazana jako idealne źródło magnezu. Co więcej, można połączyć ją ze znanym wszystkim napojem i osiągnąć jeszcze lepsze efekty. 

Czekolada z popularnym napojem daje niesamowity efekt 

Naukowcy z Uniwersytetu Georgia przeprowadzili eksperyment. Przez pewien czas dawali grupie osób do picia: jednego dnia kawę, drugiego czekoladę, a trzeciego oba produkty razem. Chcieli sprawdzić, czy picie kawy i czekolady razem może lepiej wpływać na organizm człowieka aniżeli zwykła czarna kawa, choć ta jest wręcz zalecana przez wszystkich lekarzy. 

Szybko okazało się, że połączenie obu tych produktów poprawiło koncentrację grupie kontrolnych studentów. Rozwiązanie testów, jakie otrzymali od ekspertów, zajęło im mniej czasu, a poprawność odpowiedzi wzrosła. Badani wykazywali się znacznie wyższym poziomem koncentracji, niż osoby pijące inne napoje. Co więcej, zauważono też, że połączenie kawy z czekoladą złagodziło efekty uboczne działania kofeiny, takie jak nadmierne pobudzenie lub drażliwość.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jakie jeszcze właściwości może mieć czekolada? 

Większość specjalistów patrzy na czekoladę przede wszystkim jako na znakomite źródło magnezu, który z kolei jest wypłukiwany z naszego organizmu przez kawę. Niedobór magnezu może prowadzić do osteoporozy, a organizm staje się bardziej narażony na toksyczne substancje. 

Dzisiaj grzeje: 1. Położyła niemowlaka do łóżeczka. Gdy chwilę później spojrzała na monitoring, stanęło jej serce. Ktoś leżał obok jej dziecka
2. Poniedziałek w Polsce rozpoczął się strasznie. Tragiczna informacja z polskiej miejscowości, odłamki porozrzucało na ogromną odległość

Czekolada, oczywiście ta najlepszej jakości, w której ilość kakao wynosi najlepiej od 70 % wzwyż, chroni przed wszelkiego rodzaju dolegliwościami, a nawet reguluje pracę mięśni i tarczycy. Kilka kostek dziennie zaleca się szczególnie kobietom w ciąży, bowiem regularne spożycie sprzyja rozwojowi płodu. Korzystny wpływ ma również na studentów, ponieważ jak wspominaliśmy wcześniej, poprawia koncentrację i wprawia w lepszy nastrój. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wylądujesz w szpitalu, państwo zapłaci. Mało kto wie o tym świadczeniu
  2. Ojciec przeczytał wiadomości swojej 7-letniej córki do koleżanki. W ostatniej chwili zadzwonił na policję
  3. Dotknęła go najpotworniejsza tragedia, jaka może spotkać ojca. Podjął decyzję życia, gdy żona zaczęła odchodzić od zmysłów
  4. Czy makaron tuczy? Tylko, jeśli popełnisz ten podstawowy błąd
  5. Niestety, nie istnieje żaden skuteczny lek. O diagnozie nieuleczalnej choroby Karolina Szostak dowiedziała się późno

Źródło: smaker

Następny artykuł