Czeka nas zalew amerykańskich turystów. Oto dlaczego

Czeka nas zalew amerykańskich turystów. Oto dlaczego

Możemy się spodziewać, że już niebawem będziemy gościć w Polsce rzesze amerykańskich turystów. Wszystko za sprawą amerykańskiej dziennikarki, która w jednym ze swoich artykułów promowała nasz kraj, jako doskonały cel wakacyjnej podróży.

LOT wprowadził właśnie bezpośrednie połączenie między Los Angeles a Warszawą. Dzięki niemu obywatele Stanów Zjednoczonych zyskają szansę na zapoznanie się z naszą kulturą, tradycjami i atrakcjami turystycznym.

Amerykanie na pewno nie będą się u nas nudzić. Tak wynika z artykułu napisanego przez Kristinę Rundquist. Z opisu dziennikarki wyłania się obraz Polski jako kraju eklektycznego, bogatego w zabytki i atrakcje.

 - Na piękno tego kraju składa się połączenie uroku tradycji i nowoczesności Starego Świata, ale nie jest to pełny obraz. Od Bałtyku na północy, przez tereny Odry na zachodzie i Wisłę przepływającą przez środek kraju, po Tatry na południu – Polska oferuje wiele miłośnikom przyrody - zachwala dziennikarka.

Szczególnie dużo uwagi Kristina poświęca stolicy. Wspomina historię Warszawy i jej najważniejsze punkty.

 - Choć Warszawa została zniszczona w II czasie wojnie światowej, została wiernie i starannie odrestaurowana, by odwiedzający mogli dziś w pełni doświadczyć klimatu tego miasta. Pamiętajcie, aby w swoim planie podróży uwzględnić pieczołowicie odrestaurowany Zamek Królewski, Łazienki Królewskie i Pałac w Wilanowie - poleca Kristina.

Następny artykuł