Czeka nas koalicja PO-PiS? Politycy obydwu partii nie wykluczają
Wiadomości Pikio - 24 Sierpnia 2015

Czeka nas koalicja PO-PiS? Politycy obydwu partii nie wykluczają

We wszystkich sondażach przeprowadzanych w ostatnich tygodniach Prawo i Sprawiedliwość utrzymuje swoją przewagę nad pozostałymi formacjami, niektóre z badań dają nawet szansę formacji Kaczyńskiego na samodzielne rządzenie. Jednak jeśli w ostatecznym starciu PiS nie zdobyłby oczekiwanej większości to - jak zapewnia Joachim Brudziński - współpraca, w ramach koalicji lub nie, z Platformą Obywatelską nie jest wykluczona.

Poseł Prawa i Sprawiedliwości, podczas dyskusji nad politycznymi scenariuszami, oświadczył na antenie Radia Szczecin, że nawet jeśli jego formacja wygra to będzie gotowa "przyjąć pomocną dłoń od Platformy Obywatelskiej" czy pozostałych partii, które znajdą się w parlamencie po październikowych wyborach parlamentarnych. Polityk wspominał także "wielką koalicję PO-PiS" sprzed 10 lat - która nie doszła do skutku - określając ją "wielką nadzieją dla Polski". Polityk wyraził też zawód z powodu fiaska ówczesnych negocjacji. Podobnego zdania był obecny w studiu polityk Platformy, Arkadiusz Litiwński, który wtórował Brudzińskiemu stwierdzając, że ewentualna koalicja PO-PiS byłaby "bardzo interesująca". Według polityka PO przykładem dla dwóch największych polskich partii powinny być zachodnie formacje polityczne, które dla dobra kraju, mimo dużych różnic programowych i światopoglądowych, potrafią stworzyć koalicję.  Polub pikio.pl by być na bieżąco!
bh, źródło: Radio Szczecin
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News