Czego nie potrafił Jan Paweł II? Jego uczeń ujawnia

Czego nie potrafił Jan Paweł II? Jego uczeń ujawnia

Ten wywiad to niemała gratka dla polskich katolików. Uczeń papieża Jana Pawła II zdradził, czego nie potrafił jego mistrz. Można się zdziwić.

Była głowa Kościoła, która stała się także uznawanym przez wiernych świętym, jest postacią doskonale znaną na całym świecie. Największe grono sympatyków Jan Paweł II zdobył oczywiście w swej ojczyźnie, gdzie niezmiennie wspominany jest z wyjątkowym sentymentem.

Wyjątkowa tajemnica

Nikogo nie dziwi więc fakt, iż każda informacja dotycząca papieża cieszy się ogromną popularnością. Tym razem niezwykłym wspomnieniem na temat swego mistrza podzielił się uczeń Karola Wojtyły, ks. prof. Andrzej Szostek. Duchowny zdradził bowiem, czego jego zdaniem nie potrafił uwielbiany przez wiernych Jan Paweł II. Jego opinia naprawdę może zaskoczyć! - Karol Wojtyła nie umiał dwóch rzeczy: po pierwsze nie umiał opowiadać dowcipów – on się śmiał z dowcipów, które opowiadali inni – natomiast sam nie potrafił takich opowiadać. Świetnie natomiast wychodziły mu żarty sytuacyjne. Nie wyobrażam sobie, aby Karol Wojtyła, czy później Jan Paweł II wstał i powiedział: "Słuchajcie, słyszałem taki a taki dowcip" - wspominał Szostek.

Jan Paweł II i jego sekrety

- Po drugie nie umiał się spieszyć. Oczywiście miał świadomość, że czas biegnie, ale nie pamiętam, aby gorączkowo patrzył na zegarek, przyspieszał kroku itp. Żył obecną chwilą. Karol Wojtyła doskonale wiedział, że gdy człowiek się spieszy, to nie żyje obecną chwilą, żyje tylko tym co będzie, planuje i biegnie w przód. Ktoś może powiedzieć, że Karol Wojtyła miał mało zajęć i dlatego się nie spieszył, ale oczywiście tak nie było - miał bardzo dobrze zaplanowany czas, dzięki czemu w ciągu dnia robił naprawdę bardzo wiele. Zdarzało się, że się spóźniał, że nie przyszedł na czas, ale mimo tego nigdy się nie spieszył - dodał także duchowny w wywiadzie dla "Frondy". Następny artykuł