Każdy naród ma swoje unikatowe lęki. O ich niepowtarzalności przekonało się Niemieckie Towarzystwo Badań nad Konsumpcją(GfK). Towarzystwo postanowiło zapytać Niemców, czego boją się najbardziej. Wyniki mogą być zaskakujące.

Tym, co najbardziej niepokoi naszych zachodnich sąsiadów, jest imigracja i możliwe problemy z integracją przybyszów. Aż 56 proc. badanych odpowiedziało twierdząco na pytanie, czy właśnie tego boją się najbardziej. Sytuacja w tej kwestii znacznie się zmieniła w porównaniu do roku poprzedniego. Dwanaście miesięcy temu imigracja pojawiła się w odpowiedziach aż 83 proc. badanych.

– Od czasu zamknięcia szlaku bałkańskiego i wejścia w życie umowy UE z Turcją w marcu 2016 znacznie spadła liczba przybywających do Niemiec migrantów. Nawet jeśli zahamowało to dalszy napływ migrantów, wielu Niemców widzi jeszcze w integracji wyzwanie dla całego społeczeństwa – powiedział dyrektor GfK, Raimund Wildner.

Na drugim miejscu na liście znajduje się strach przed ubóstwem, a w szczególności starością w biedzie. Tutaj ilość przerażonych znacznie wzrosła w porównaniu z badaniami z roku 2016, z 7 do 17 proc. Następne miejsce zajmuje przestępczość. Tutaj też zaobserwowano wzrost, z 10 do 16 proc.

Listę zamykają terroryzm i bezrobocie. Jak w prawie wszystkich poprzednich przypadkach zanotowano wzrost osób bojących się tych zjawisk. Strach przed z nimi wzrósł z 13 do 16 proc. a przed terroryzmem z 4 do 9.

źródło: onet.pl

Fiskus zniszczy jedną z najpopularniejszych sieci polskich sklepów

...

Zobacz również